Sosyal Media
sefa

Corning Gorilla Glass Nedir?

Gorilla Glass, Corning şirketi tarafından geliştirilen ve darbelere karşı oldukça dayanıklı olan bir tür cam tabakadır. Darbelere ve çiziklere karşı direnci oldukça artırılan Gorilla Glass, doğada kendiliğinden oluşmaz. Bir takım moleküllerin (Alüminyum, Silikon ve Oksijen) bir araya getirilmesi ve işlem görmesi ile meydana gelir.


Gorilla Glass, son dönemde özellikle akıllı telefon, tablet, akıllı saat, televizyon ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılmaya başladı.Peki, Gorilla Glass Ne İşi Yarıyor?

Kolayca çatlayıp kırılan ya da hemen çizilen camların aksine Gorilla Glass, darbelere ve çizilmelere karşı güçlendirilmiş bununla birlikte tabakası da oldukça inceltilmiş bir cam türdür. Corning şirketi, en son teknolojileri kullanarak yeni nesil Gorilla Glass’ı, artık 0,4 mm incelikte üretiyor.


Gorilla Glass birçok testten geçerek son hali ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Gorilla Glass 5 diye de adlandırılan yeni nesil Gorilla Glass, laboratuarlarda yapılan 1.6 metreden düşme testlerinde çatlamadan ve kırılmadan ayakta kalabiliyor. Hatta şirket, 1 metreden sert zeminlere düştüğünde de %80 kırılmama garantisi veriyor.


Yani anlayacağınız yeni nesil Gorilla Glass’ın çizilmesi, çatlaması ve kırılması oldukça zordur.Yorum yap

*

Yorumlar

  1. 04/12/2018 13:32