Sosyal Media
sefa

Corsair’in Yeni Oyuncu Klavyesi K100 Tanıtıldı

Corsair, amiral gemisi olacak yeni oyuncu klavyesi K100 modelini tanıttı. K100, ortam tuşları, iCue kontrol kadranı, Elgato Stream Deck yazılımıyla entegre olabilen makro switchler gibi özellikler ile gelecek.

Oldukça sağlam malzemeden yapılan Corsair K100, çok sert ve esnek olmayan bir yapıya sahip. Sunu deriye sahip bileklik desteği bulunan klavyenin tasarımı oldukça şık görünüyor.


Corsair K100 modelinde iki farklı switch bulunuyor. Bunlardan ilki Cherry MX Speed ​​RGB Silver switchler diğeri de Corsair’in kendi optik OPX doğrusal switchleri.

Oldukça yüksek hissiyata sahip Cherry MX Speed ​​Silver switchler, tatmin edici bir his ve sese sahipler. K100’ün en dikkat çekici özelliği ise yoklama hızını (polling rate hz) 4.000 Hz’ye kadar artıran güçlü Corsair AXON Hyper-Processing Teknolojisine sahip olması. Yani standart mekanik klavyelerde bu hızın 1.000 Hz olduğunu düşünürsek K100’ün ne kadar hızlı olduğunu anlarız.


Her tuş için RGB aydınlatmaya sahip olan K100’de yedek WASD tuşları da bulunuyor. Bu tuşlar, oyuncuların oyunlarda daha yüksek performans göstermesine yardımcı oluyor.

229.99 dolar fiyat etiketine sahip olan Corsair K100’ün ne zaman piyasaya çıkacağı ise henüz netlik kazanmadı.

 Yorum yap

*