Sosyal Media
sefa

Daha Az Enerji, Daha Uzun Ömür

Milyonlarca yıldır bizlere kucak açan dünyaya hak ettiği özeni pek de gösteremiyoruz. Yaşamsal elementleri kirletiyor ve doğal kaynakları yok etme yolunda ilerliyoruz. Bunun yanı sıra enerjiye olan taleplerimizin artması da çevre sorunlarının ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu nedenle hem bizim hem de bizden sonraki kuşakların daha iyi bir dünyada yaşamlarını sürdürebilmeleri için çevre bilincinin oluşması büyük önem taşıyor.

Daha temiz ve sağlıklı bir gelecek için en azından enerji kaynaklı olumsuzlukları ortadan kaldırabilmek ise oldukça kolay. Öyle ki, ülkemizde kullanımda olan yaklaşık 4 milyon adet D enerji sınıfı ve altı beyaz eşyanın tamamının A sınıfı ile değiştirilmesi ile dört yılda Keban Barajı’nın yıllık üretimi kadar elektrik tasarrufu sağlanabiliyor. Sadece beyaz eşya ve klimaları A sınıf enerjiye dönüştürerek bile 60 milyon ağacın temizleyebileceği kadar karbondioksit salınımı engellenmiş oluyoruz.

Atılacak böylesine küçük adımlar, günden güne tükenen doğal kaynakları koruyabilmek adına hayati önem taşırken, aile ekonomisine de küçümsenmeyecek katkılarda bulunuyor. Elektronik eşya tercihlerimizde enerji verimliliğini göz önünde bulundurarak bir yıllık elektrik tüketiminde yaklaşık yüzde 23 oranında tasarruf sağlayabiliyoruz. İşte bu noktada teknoloji odaklı e-ticaret sitesi incehesap.com, en büyük evimiz olan dünyanın yaşamını sağlıklı bir şekilde sürdürmesini destekleyen A sınıf enerji sertifikalı ürün önerileri ile herkesi daha az enerji tüketmeye davet ediyor.

Baymak Elegant Plus 12.000 Btu A++ Inverter Klima

Baymak Elegant Plus Klima, enerji tasarrufuna yönelik ECO Modu sayesinde enerjiden tasarruf sağlıyor. 0,5 derece sıcaklık değişimi ile hassas sıcaklık kontrolü sağlayan Elegant Plus, bu sayede ısı kaybını önlerken, ionizer teknolojisi sayesinde ferahlatıcı hava sirkülasyonu sağlayarak sağlıklı bir ortam da sunuyor.


Fiyatı:2.439 TL

LG D1450WF1 A++ 5 Programlı Bulaşık Makinesi

LG D1450WF1 Bulaşık Makinesi, motor verimliliğini artırmak için kayış ve makaradan arındırılmış, uzun ömürlü bir sistem sunuyor. Böylece bulaşık makinesi daha dayanıklı hale geliyor, daha az enerji sarf ediyor ve daha sessiz çalışıyor. Tek yıkamada 14 kişilik yemek takımı yıkama kapasitesine sahip LG D1450WF1 sadece 10 Lt su tüketiyor.


Fiyatı: 1.729 TL

Bosch WAT28480TR 9 Kg 1400 Devir A+++ Çamaşır Makinesi

Bosch WAT28480TR Çamaşır Makinesi’nde VarioPerfect'te, SpeedPerfect veya EcoPerfect fonksiyonlarını kullanarak çoğu program daha hızlı veya daha verimli olacak şekilde ayarlanabiliyor. Bu sayede yıkama süresi yüzde 65'e veya kullanılan enerji yüzde 50'ye varan oranlarda azalıyor.Fiyatı:1.769 TL

LG GC-B559PQCZ A++ 453 Lt Beyaz NoFrost Buzdolabı

LG'nin önde gelen NoFrost teknolojisi tazelik, temizlik, hızlı soğutma ve enerji tasarrufu sağlıyor. Elektrik maliyetlerini daha düşük, çevreyi de daha yeşil tutuyor. Hava, stratejik olarak yerleştirilmiş olan birden fazla kanalda yayılıyor ve her bir rafa eşit miktarda soğuk havanın ulaşmasını ve her bir köşenin çabucak ve eşit şekilde soğumasını sağlıyor. Böylelikle yiyecekler daha uzun süre tazeliğini koruyor.


Fiyatı: 2.449 TL

Uğur UED 5170 A ++ 5 Çekmeceli Derin Dondurucu

A++ Enerji Sınıfı ile enerji tasarrufu sağlayan Uğur UED 5170 5 Çekmeceli Derin Dondurucu’da bulunan Mekanik Isı Kontrol Sistemi, ısının eşit yayılmasını sağlıyor ve böylelikle yiyecekler mevsim boyu tazeliğini koruyor. Yalıtımlı kapağı sayesinde ısıyı muhafaza ederek enerji kaybını önlüyor ve elektrik kesintilerinde de 15 saate kadar koruma sağlıyor.


Fiyatı: 1.149 TLYorum yap

*