Sosyal Media
sengul

Dünyanın İlk Optik Klavyeli Dizüstü Bilgisayarı Razer Blade 15 Advanced Piyasaya Çıktı

Çok uzun yıllardır teknoloji sektöründe kullanılan optik mouslar, bilgisayar kullanıcılarının olmazsa olmaları arasında. Bir süredir de optik klavyelerin sektöre girmesiyle analog klavyelerin kullanım alanı oldukça daraldı. Şimdi ise optik klavyeler ile yeni bir gelişme yaşandı. Oyun sektörünün önde gelen isimlerinden Razer, opik klavyeyi dizüstü bilgisayara monte etmeyi başardı. Böylece dünyada dizüstü bilgisayarlarda optik klavye kullanan ilk şirket olarak tarihe geçti.


Razer, optik klavyeyi ilk olarak güçlü dizüstü bilgisayar modellerinden Blade 15’te kullanıma sundu. Şimdilik oyunlarda kullanıcılara avantaj sağlayacak gibi görünen optik klavyenin hakkında net bilgiler, bilgisayarı kullanılmaya başlandığında gelecek.

Razer’ın resmi internet sitesinde 2.600 dolar fiyat etiketinden satışa sunulan Razer Blade 15 modelinin Türkiye fiyatı ise yaklaşık olarak 15.500 TL. Tabi bu fiyata vergilerin dahil olmadığını belirtelim. Ayrıca bilgisayarın Base ve Advanced olmak üzere iki farklı versiyonu bulunacak.

 

 Yorum yap

*