fcp
Gaming Gecesi Kampanyası 2024

Elon Musk, Twitter Blue için Kullanıcılardan 11 Dolar Alacak!

Kemal Y. 12.12.2022 (Güncellenme: 19.07.2024) Takip et
Elon Musk, iOS kullanıcılarına özel Twitter Blue’un geri geleceğini ve 11 dolar olacağını bildirdi.
Elon Musk, Twitter Blue için Kullanıcılardan 11 Dolar Alacak!

Twitter’ın yeni imparatoru Elon Musk, ücretli Twitter olan Twitter Blue’nun devam edeceğini ve kullanıcılara 11 dolara mal olacağını onayladı. Elon Musk’ın bu girişimleri Twitter’ın kendisinde ve forum sitelerinde Musk’ın kullanıcılardan bir şekilde gelir etmeye yönelik olduğuna dayatılıyor. Elon Musk, Twitter Blue ile alakalı aslında çok detaylı açıklamalar yapmadı. Sadece, Twitter Blue’nun geri döneceğini ve 11 dolara mal olacağını bildirdi.

Twitter Blue’ya kısaca bakacak olursak, mevcut sürümün daha Premium olanıdır. İçerisinde normal sürüme göre daha fazla özellik vardır ve normal kullanıcılar tarafından görülebilir. Premium özelliklerin yanı sıra mevcut sürüme bir özellik gelmeden önce Twitter Blue kullanıcıları tarafından paylaşılır ve test edilir. Bu aşamada Twitter Blue kullanıcıları bir adım daha önde olur. Twitter şirketi, şuan olduğu gibi ilk çıktığında da ücretli olarak kullanıma açmıştı. Tabii o zamanlar bu kadar maliyetli bir girişim değildi.

Elon Musk, Twitter Blue Özelliğini 11 Dolara iOS’a Getiriyor!

Twitter Blue, hem özellik hem de fiyat olarak birtakım değişiklikler yapılarak tekrar kullanıma sunulmuştu. Sonradan, Twitter’ın Elon Musk ve idaresine geçtikten sonra kullanımdan kaldırıldı. Özellikle ödeme konusunda birtakım değişiklikler yapılarak Musk’ın talimatı ile yeniden kullanıma sunulacağı bildirildi. Kullanıcılar, Musk’ın bu girişiminin Twitter’a ödediği parayı tekrar geri alma ile alakalı olduğunu söylese de Musk’ın konu ile alakalı böyle bir açıklaması yok.

Twitter Blue özelliklerine sahip olmak isteyen kullanıcılar Musk tarafından belirlenen 11 doları ödemek zorundadır. Gerekli ödemeyi yapan kullanıcıların Twitter sayfalarında Blue abonesi olduğuna dair bir mavi tık bulunur. Bu mavi tık, Blue kullanıcılarını normal kullanıcılardan ayıran bir özelliktir. Bunun yanı sıra premium özellikler açılır ve Blue kullanıcılarına sunulur. Twitter’ın 11 dolarlık ücreti şu an için sadece iOS kullanıcılarına özel olarak gelecek. iOS kullanıcıları 11 dolar ödeyerek Twitter Blue hesabına geçiş yapabilecek. Ek bilgi olarak, Twitter Blue kullanıcılarının artık reklam görmeyeceği yönündedir. Twitter’ın ve Elon Musk’ın reklamlar ile alakalı yaptığı açıklama yok. Ancak, kullanıcılardan gelen bildirimlere göre Musk, Twitter Blue kullanıcılarına reklam göstermeyecek.

Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!