Sosyal Media
sengul

Eski Dizüstü Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?

Bilgisayarınız ilk günkü performansından çok mu uzak? Yoğun iş gücü gerektiren programları çalıştırırken sorun mu yaşıyorsunuz? Güncel oyunları yüklemek imkansız mı?  Sakin olun, kaplumbağa gibi çalışan dizüstü bilgisayarı çöpe atmadan önce bir daha düşünün. 

Bilgisayarın icadından sonraki en önemli gelişme taşınabilir tasarımın geliştirilmesi desek yanlış olmaz. Çünkü taşınabilir formdaki dizüstü bilgisayarlar sayesinde, siz neredeyseniz bilgisayarınız da orada. İş veya eğlenceyi gittiğiniz her yere taşımak mümkün. Güçlü donanım özellikleri ve ince tasarıma kavuşan dizüstü bilgisayarlar kısa süre birçok kullanıcının çantasında yerini aldı. 

Dizüstü bilgisayarlar sayesinde gündelik yaşam ve iş dünyasında artık her şey daha kolay ve daha hızlı! Yavaş olanın bir adım geride kaldığı bu dünyada hantal bir bilgisayarla siz de geride kalabilirsiniz! Evde, işte, okulda hayatınızı kolaylaştıracak en yeni notebook modellerini incelemek ve en iyi fiyatlarla satın almak için incehesap.com’u ziyaret edebilirsiniz. Kullandığım dizüstü bilgisayar yavaşladı fakat yeni bilgisayar alacak bütçem yok diyorsanız, endişelenmeyin size de birkaç önerimiz var. 

Eski Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır? 

Bellek ve RAM bileşenleri bilgisayar hızını önemli ölçüde etkiler. Dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayar sistemlerinde SSD harddisk ve RAM değişimine giderek bilgisayarı hızlandırmak mümkün. 


Eski bilgisayarların yavaş olmasına neden olan birçok faktör bulunur. Bu faktörlerden en önemlisi depolamadır. Harddisk ve SSD bilgisayarda kalıcı depolama sağlar. Eski tip diz üstü bilgisayarlarda sabit depolama birimi olarak kullanılan harddisk’ler mekanik yapıdadır. SSD’ler güncel teknoloji ürünü depolama birimleridir. Harddisk ile SSD’ler aynı işlevi görür fakat iki bellek arasında kapasite ve hız farkı bulunur. Eski tip bilgisayarda kullanılan kalıcı depolama birimi harddisk parçasını SSD ile değiştirebilirsiniz. Eski teknoloji yerine yeni nesil teknolojiyi tercih etmek bilgisayarınızı hızlandırır. 
Bilgisayarınızı yavaşlatan diğer parça RAM olabilir. RAM, bilgisayardaki geçici depolama birimidir. RAM belleklerde kapasite ve hız özelliği ön plana çıkar. Düşük hızda çalışan RAM’ler bilgisayarı yavaşlatır. RAM depolama kapasitesi güncel işletim sistemlerini yüklemek için yeterli olmayabilir. Diğer taraftan, yüksek kapasite ve hıza sahip bir RAM hızınıza hız katar.

Güçlü parçalarla performansını yükselttiğiniz dizüstü bilgisayar sayesinde zorlu işlemleri kısa sürede gerçekleştirebilir, güncel oyunları sorunsuz oynayabilirsiniz. Yorum yap

*