fcp

Facebook Sessiz Mod Özelliği Nedir Nasıl Kullanılır

Başak U. 03.05.2020 (Güncellenme: 22.07.2024) Takip et
Facebook'un kısa bir süre önce kullanıcılarına sunduğu Sessiz Mod özelliği nedir ve nasıl kullanılır
Facebook Sessiz Mod Özelliği Nedir Nasıl Kullanılır

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından biri olan Facebook, kısa süre önce Sessiz Mod özelliğini kullanıma sundu. Sessiz Mod özelliği sayesinde Facebook üzerinden gelen bildirimler belirli bir zaman aralığında sessize alınabiliyor. Bu sayede gelen bildirimlerin sesi de duyulmamış oluyor. Özellikle çok arkadaşı olan Facebook kullanıcıları, sürekli gelen bildirimlerin sesini belirli bir süreliğine de olasa kısabilecek. Facebook, Sessiz Mod özelliği sayesinde, Koronavüris salgınıyla birlikte evden çalışmak zorunda kalan kullanıcıların, çalışmalarını daha verimli bir şekilde sürdürebilmesine yardımcı olmayı hedefliyor. 

Sessiz Mod, hem manuel olarak açılabiliyor hem de otomatik olarak çalışması için özelliğe zaman aralığı tanımlanabiliyor. Sessiz Mod özelliğene, Facebook'ta ne kadar zaman geçirildiğini gösteren "Facebook'ta Geçirdiğin Zaman" bölümünden ulaşılabiliyor.


Sessiz Mod Nasıl Etkinleştirilir

1- Öncelikli olarak Facebook uygulamasını açın.

2- Ekranın sağ üst köşesinde bulunan menü sekmesine dokunun.

3- Sonrasında ekranın alt kısmında bulunan "Ayarlar ve Gizlilik" bölümüne gelin.

4- "Facebook'ta Geçirdiğin Süre" bölümüne giriş yapın.

5- Burada Facebook'ta ne kadar zaman geçirdiğinizi ve zamanınızı yönetmenizi sağlayacak araçları göreceksiniz. Ekranın alt kısmında bulunan "Bildirimleri Yönet" bölümüne gidin.

6- Açılan sayfade "Anında İlet Bildirimleri Sessize Al" seçneğini aktif edin. Buradan 15 dakika, 1 saat, 2 saat gibi seçenekleri de tercih edebilirsiniz.Başak Uzun

Teknoloji Editörü ve İncehesap Blog Yazarı. Teknoloji, pratik bilgiler, ürün incelemeleri ve oyunlarla ilgili yazılar kaleme alır. Yemek yapma, gezme ve yeni şeyler keşfetmeye bayılır.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!