Sosyal Media
sengul

Facebook’tan Video İndirme!

Facebook’ta izlediğimiz bazı videoları çok beğendiğimiz zamanlar oluyor. Hatta beğendiğimiz o videoları bilgisayarınıza kaydetmek ve daha sonra kaydettiğimiz o videoları tekrar tekra izleme ihtiyacı hissediyoruz. Biz de Facebook’ta izlediğimiz videoları nasıl bilgisayarımıza kaydedebileceğimizi fotoğraflı bir şekilde anlattık. İşte bunu sizlerle paylaşıyoruz.


Facebook sayafanızı açtıktan sonra öncelikle indirmeyi düşündüğünüz videonun üzerine tıklayın ve videoyu açın. Videoyu açtıktan sonra ekranın sol üst kenarında yani videonun açıklama kısmında bulunan tarihi gösteren yazıyı tıklayın.


Tarihi gösteren yazıyı tıklayınca videonun özel sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Videonun sayfasına geldikten sonra sekmede bulunan “https://www.facebook.com/.../videos” şeklindeki uzantının “www” ifadesini silip onun yerine “m” harfini ekleyin ve “enter” tuşuna basın. Böylece videonun mobil sitesine yönlendirilmiş olacaksınız.

Mobil sitede videoyu oynatın. Sonrasında videonun üzerine sağ tıklayarak “Video Olarak Kaydet” seçeneğini tıklayın. Artık videoyu bilgisayarınızda istediğiniz yere kaydedebilirsiniz. 

 
Yorum yap

*