Sosyal Media
sengul

Facebook, TikTok’un Rakibi Olacak Yeni Uygulaması Collab’ı Duyurdu

Sosyal medya devi Facebook, merakla beklenen müzik ve video uygulaması Collab’ı duyurdu. TikTok’un rakibi olacak olan uygulama, şimdilik yalnızca ABD’deki iOS kullanıcıları için yayınladı. Mayıs ayından itibaren test aşamasında olan uygulama bugün nihayet yayınlanmış durumda.

Tik Tok’tan esinlenen bu uygulama, kullanıcıların 15 saniyeye kadar üç bağımsız videoyu birleştirerek kısa biçimli müzik videoları oluşturmasına olanak tanıyor. Yani Collab’ta kullanıcılar diğer kişilerle etkileşime girerek videoları birleştirebiliyor. Örneğin, Collab’ta bir kullanıcının hareket ederek çektiği videoya siz müzik ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca, uygulamada beğendiğiniz kullanıcıları favarilere eklene seçeneği bulunuyor. Böylece kullanıcı yeni klipler yayınladığında size otomatik olarak bildirimler geliyor.


Collab uygulaması aracılığıyla oluşturulan içerikler, TikTok ve Instagram da dahil olmak üzere diğer platformlarda yayınlanabiliyor. Ancak diğer platformlarda yayınlanan içeriklerde uygulamanın filigranı görünüyor.

Yorum yap

*