Sosyal Media
sefa

Facebook’un Ücretsiz Wi-Fi Bulma Özelliği “Wi-Fi Bul” Nasıl Kullanılır?

Facebook'un geçtiğimiz yıl test aşamasında olan ve bir kaç ülkede aktif olarak kullanılan Wi-Fi Bul (Find Wi-Fi) özelliği artık tüm Facebook kullanıcılarının hizmetine sunuldu.

Geçtiğimiz günlerde Facebook'tan gelen bir açıklama ile Wi-Fi Bul özelliği, tüm dünyadaki iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılacak duruma geldi. Söz konusu Wi-Fi Bul özelliği, internetin olmadığı, özellikle de hücresel ağın sınırlı kaldığı seyahatlerde kullanıcılarının çok işine yaracak gibi görünüyor. Ayrıca bu özellik, internet paketi sınırlı olan ve internet paketi için ek bir ücret ödeme yapmak istemeyen kullanıcıların oldukça hoşuna gidecek.


Ancak şunu da hemen belirtelim ki, Wi-Fi Bul özelliği sadece Facebook üzerinden bilgilerini paylaşan işletmelerin Wi-Fi ağlarının listesini sıralıyor. Bu nedenle Facebook'un Wi-Fi Bul özelliğini kullanarak çevenizdeki tüm Wi-Fi ağlarını bulmanız mümkün değil.

Facebook'un Find Wi-Fi(Wi-Fi Bul) özelliğini kullanmak için;

Telefonunuzdan veya tabletinizden Facebook mobil uygulamasını açıp "Daha Fazla" sekmesine dokunun ve Wi-Fi Bul seçeneğini etkinleştirin. Wi-Fi Bul'u etkinleştirdikten sonra uygulama sizlere otomatik olarak Wi-Fi ağlarına ait işletmeler hakkında bilgileri gösteren bir harita çıkarıyor.

Yorum yap

*