Sosyal Media
sengul

Facebook Yüz Tanıma Özelliği Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Yüz tanıma özelliği aslında Facebook için pek yeni sayılmaz. Çünkü şirket bu özelliği, fotoğraflarda etiketleme önermek için kullanıyordu. Fakat Facebook, geçtiğimiz günlerde sahte hesaplarla mücadele etmek için yüz tanıma özelliğini biraz daha genişlettiğini duyurdu.

Otomatik yüz tanıma özelliği sayesinde, fotoğraflarınız yüklendiğinde etiketlenmeseniz bile Facebook, sizi tanıyabilecek. Bu özelliğin güzel tarafı ise başka kişiler sizin fotoğrafınızı profil resmi olarak kullandığında size bir bildirimin gelecek olması.

Facebook’un yeni özelliği olan yüz tanıma teknolojisi, mahremiyet ihlali olacağı gerekçesiyle bazı kullanıcılar tarafından pek beğenilmedi. Neyse ki bu özelliği sevmeyen kullanıcıların endişelenmesini gerektirecek bir durum yok. Çünkü özellik tamamen devre dışı bırakılabiliyor.

Mobil cihazınızdan bu özelliği devre dışı bırakmak için;

Telefonunuzdan Facebook uygulamasını açın. Ardından, Ayarlar>>Hesap Ayarları>>Zaman Tüneli ve Etiketleme>>Sana benzeyen fotoğraflar yüklendiğinde kimlere seni etiketlemesi önerilsin>>Hiç kimse sıralamasını izleyin.


Bilgisayarınızdan devre dışı bırakmak için;

Facebook sayfasına gidin. Ayarlar>>Zaman Tüneli ve Etiket Oluşturma>>Sana benzeyen fotoğraflar yüklendiğinde kimlere seni etiketlemesi önerilsin>>Hiç kimse sıralamasını izleyerek bu özelliği kapatabilirsiniz.

 

Yorum yap

*

Yorumlar

 1. Ebru boydak 07/02/2018 07:43

  Yuz tanimlama istendi bende yolladim bilgilerim dogrudur neden halen acilmadi cevap verirmisiniz

 2. Ecemsu 15/03/2018 11:57

  Facebookumarım giremiyorum yüzümün resmini attım hala acilmadi

 3. Canan ekmekci 27/03/2018 00:14

  Hesabım yüz tanıma işlemi istedi ve 1 hafta oldu açılmadı bu kadar fake hesap varken gerçek hesaplar niye kitlenir

 4. Zeynep mekkeci 29/06/2019 10:21

  Telefonu değiştirdik yüz tanıma istedi Facebook'a giremedim yeni şifre istedi bilinmeyen ağ hatası dedi .