Sosyal Media
sefa

GALAX GeForce RTX 2060 12 GB Plus Duyuruldu

2021 yılının sonuna yaklaştıkça yeni teknolojilerin geliştirilmesi ile ekran kartı piyasasında inanılmaz bir hareketlenme söz konusu. Önceki blog yazılarımız da GeForce’un geliştirdiği RTX 2060 12 GB teknolojilerinden bahsetmiştik. RTX 2060 teknolojisini kullanan ekran kartı üreticileri bu teknoloji ile birlikte yeni modellerini piyasaya sürmeyi bekliyor. Ekran kartı üreticileri tarafından, peş peşe tanıtılan ekran kartlarının nasıl tasarımlara sahip olduğu özellikle merak ediliyor. Farklı özellik ve donanımlarla karşımıza çıkan bu ekran kartı modellerinin fiyat aralığı henüz belli olmasada kullanıcılar fiyat tarafından umutlu.

GeForce RTX 2060 12GB teknolojisi ile birlikte üretilen ekran kartlarının tasarımları kullanıcıları oldukça heyecanlandırmış durumda. Pek çok farklı firmadan eş zamanlı gelen RTX 2060’lı ekran kartı haberlerini bir tanede GALAX tarafından eklendi. GALAX RTX 2060 12 GB'lı modelini PLUS serisi adı altında oldukça dikkat çekici bir dizayn ile kullanıcıların huzuruna sundu. Özellikle markanın en çok dikkat çektiği kısım ise kullanıcılara tek tık ile hız aşırtma desteği sağlaması. Tasarım noktasında da kullanıcıların beğenisini kazanan GALAX modelinin detaylarına bakalım.

GALAX GeForce RTX 2060 12 GB Plus Teknik Özellikleri ve Tasarımı

Bu ekran kartında 90 mm lik 2 adet fan kurulumu var. Aynı zamanda fan kanatlarının şeffaf olması ve beyaz LED ışıkla desteklenmesi, fanları çalıştırırken soğuk buz rengi bir görünümüne kavuşmasını sağlıyor. Dış tasarımında siyah ve gri renklerin kullanımı hem dış tasarım ve fanların uyumunu destekliyor hem de elit bir görünüme kavuşturuyor.


Ekran kartının alt kısmına baktığımızda yekpare metal soğutma plakasını görüyoruz. Metal soğutma plakasının da üst taraftaki gibi giri ve siyah desenler ile bezenmiş olması ürünün tasarım bütünlüğünü tamamlar şekilde.

GeForce RTX 2060 12 GB Plus Teknik Özellikleri

GALAX RTX 2060 12 GB Plus ekran kartı modeli GeForce RTX 2060 12 GB teknolojisinin sahip olduğu tüm özellikleri etkin bir biçimde kullanırken bunun yanında üründe kullanmış olduğu diğer parçalar ile bazı extra özellikleri beraberinde getiriyor. Firmanın katmış olduğu en büyük artılardan birisi hız aşırtma özelliğidir. Kullandığı yazılım ile beraber kullanıcılara tek tuş ile kolayca hız aşırtma imkanı sunan GALAX RTX 2060 12 GB Plus modeli, sabit olarak 1695 MHz saat hızında çalışırken tek tuş ile 1710 MHz saat hızına kadar çıkabiliyor.

Bu özellik sayesinde Plus serisi maksimum hızda performans gösterebiliyor. Galax RTX 2060 12 GB Plus modeli bellek özellikleri olarak kullanıcılara pek fazla farklılıklar sunmuyor. RTX 2060 12 GB teknolojisinin üretim özelliklerinde bulunan 12 GB GDDR6 bellek kullanılıyor. 14 Gbps hızında çalışan ekran kartı 192 bit bellek arayüzüne sahip.

Teknik Özet GALAX

  • CUDA sayısı: 2176 çekirdek
  • Bellek: 12 GB GDDR6 192 bit
  • Saat Hızı: 1695 MHz
  • Tek tuşla Artırılabilir Saat Hızı: 1710 MHz

Yorum yap

*