Sosyal Media
sengul

Galaxy Note 9, iPhone X’u Geçemedi

Geçtiğimiz gün resmi tanıtımı yapılan Gaaxy Note 9, birçok kişi tarafından Android platformunun en güçlü cihazı olarak gösterildi. Peki, gerçekten yeni amiral gemisi bahsedildiği kadar performans olarak güçlü mü? Tom’s Guide, bu sorunun cevabını bulmak için Snapdragon 845 işlemci ve 6GB RAM’li Galaxy Note 9’u Geekbench 4 ve 3DMark Slingshot Extreme 3.1 testlerine tabi tuttu.

Galaxy Note 9, Geekbench 4’te maalesef beklentileri karşılayamadı. Çoklu çekirdek testinde 10.357 puanla zirvede yer alan iPhone X’u geçmeyi başaramayan Galaxy Note 9, 9.088 puan ile ikinci sırada yer alan OnePlus 6’nın da bir adım gerisinde kaldı. Samsung’un yeni amiral gemisi 8.876 puan ile ancak üçüncü olabildi. Ancak şunu da belirtelim ki; Galaxy Note 9, Samsung’un ifade ettiği gibi Galaxy Note 8’e Geekbench 4’te de performans olarak yüzde 35 artış gösterdiği görülüyor.


3DMark Slingshot Extreme 3.1 testinde ise OnePlus 6 aldığı 5.124 puan ile en iyi grafik performansına sahip akıllı telefon olurken, iPhone X 4.994 puan ile ikinci, Galaxy Note 9 ise 4.639 puan ile üçüncü sırada yer alıyor.


Testlerde ortaya çıkan şaşırtıcı durum şu olsa gerek; neredeyse bir yıl önce piyasa çıkan iPhone X’un Galaxy Note 9’da daha yüksek puanlar alıyor olması. Tabi bu testlerin günlük hayatta değişiklik gösterebileceğini de akıldan çıkarmamak gerekiyor.

 

 Yorum yap

*