Sosyal Media
sengul

Galaxy S20 Plus'ın DxOmark Puanı Belli Oldu

Samsung'un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S20 Plus, tanıtıldığında özellikle kamerası ile ön plana çıkmıştı. Çok fazla konuşulan Galaxy S20 Plus'ın kamera perfornansı merak ediliyordu. DxOmark, yayınladığı kamera test sonuçları ile insanların meraklarını gidermiş oldu.

Kısa bir süre önce Galaxy S20 Ultra'nın kamerasını teste tabi tutan DxOmark, bugün de Galaxy S20 Plus'ın merak edilen test sonuçlarını açıkladı. Galaxy S20 Ultra, kullanıcılarına açıkçası biraz hayal kırıklığı yaşatmıştı. Galaxy S20 Plus ise beklentilerin üzerinde bir puan aldı.


DxOmark'taki fotoğraf çekim testlerinden 127 puan alan Galaxy S20 Plus, video çekim testlerinden ise 100 puan almayı başardı. Telefonun aldığı ortalama puan ise 118. Galaxy S20 Ultranın gerisinde kalan Galaxy S20 Plus, DxOmark listesinin onuncu sırasına yerleşti. Galaxy S20 Plus, aldığı puan ile Apple'ın amiral gemisi telefonu iPhone 11 Pro Max'i de geçmeyi başardı.

Dikdörtgen şeklinde dikey olarak konumlandırılmış dörtlü arka kameraya sahip olan Galaxy S20 Plus'ta 12 MP Sony IMX555, 64 MP ISOCell S5KGW2, 12 MP ISOCell S5K2LA ve son olarak da ToF sensörü bulunuyor. Ayrıca telefon ile 8K çözünürlüğünde video kaydı yapmak da mümkün.


DxOmark, telefon kameralarını teste tabi tutarken 1.600'den fazla fotoğraf çekimi (gece - gündüz, kapalı - açık ortam) ve 2 saatlik video kaydı gerçekleştirdi. 
Yorum yap

*