Sosyal Media
sengul

Galaxy S8’de İşinize Yarayacak Hile ve İpuçları!

Samsung’un bu yıl piyasaya sürdüğü yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve S8 Plus, kullanıcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. Kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen yeni amiral gemileri, beklide çoğu kullanıcısının bile bilmediği birkaç kolaylığı ve ipucunu bünyesinde barındırıyor. Böylece Galaxy S8 ve S8 Plus’ın bu özelliklerini kullanarak cihazları daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. İşte sizin için derlediğimiz işinize yarayabilecek o ipuçları.

1- Görevler ve Geri Butonunun Yerini Değiştirin.

Ayarlar>> Ekran>>Gezinme çubuğu>> Düğme Düzeni'ne gidin ve ikisinden birini seçin: “Görevler - Ana Sayfa - Geri” veya “Geri -  Ana Sayfa - Görevler


2- Ana Ekrandaki Uygulama Izgarasının Boyutunu Değiştirin.

Ana ekran üzerindeki boş bir alana dokunun ve parmağınızı biraz ekrana basılı tutun. Ardından Ayarlar simgesine tıklayın. Sonrasında 4x5, 4x6 ve 5x5 gibi ızgara boyutları karşınıza gelecektir. Buradaki boyutlardan isteğiniz birini seçebilirsiniz.


3- Kenar Çubuğunu Etkinleştirin veya İptal Edin.

Ayarlar>>Ekran>>Kenar Ekranı>>Kenar Panelleri adımlarını takip ederek buradan açık veya kapalı konumunu seçin. Kenar paneli etkinleştirildiğinde kenardaki küçük Kenar çubuğunu hızlıca kaydırarak aşağıya doğru gidin ve çubuğun yerini, şeffaflığı ve boyutunu özelleştirin.


4- Bölünmüş Ekranda Uygulama Açın.

Bölünmüş ekranda birkaç uygulama çalıştırmak için Görevler tuşuna dokunun. Uygulama kartlarının üzerinde dikdörtgen biçiminde bir buton bulunmaktadır. Bu uygulamaları bölünmüş ekranda kullanmak için dikdörtgen biçimindeki butona basmanız yeterli olacaktır.


5- İris Tarayıcısına Filtre Ekleyin.

Bu işlem için, Ayarlar>>Ekran ve Güvenlik Kilidini Aç>>Iris Tarayıcı>>Ekran Maskesine gidip buradan size en uygun olan seçeneği bulup filtre ekleyebilirsiniz.


6- Gelen Çağrılar İçin Kenar Aydınlatmasını Etkinleştirin.

Kenar aydınlatması kıvrımlı kenara sahip Galaxy telefonlarıyla ortaya çıkan bir özellikti. S8'in ekranında çok ince bir eğri olduğundan bu aydınlatmanın etkisini görmek zor, ancak yine de kullanmak isteyebilirsiniz. Ayarlar>>Ekran>>Kenar Ekranı>>Kenar Aydınlatması seçeneklerini takip ederek bu özelliği etkinleştirebilirsiniz. Etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için kenar aydınlatma sekmesine uzun süre basılı tutabilirsiniz.


7- Tüm Uygulamalara Ana Ekrandan Ulaşın.

Telefonunuzun ana ekrandaki bir boşluğa basılı tutun ve gelen Ana Ekran Ayarları>>Ana Ekran Düzeni’ başlığına dokunun. Buradan karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Bunlar, “Yalnızca ana ekran” veya “Ana Ekran ve Uygulamalar Ekranı”. Uygulama çekmecesini kaldırmak için “Yalnızca giriş ekranı” seçeneğini seçmeniz gerekecek. Böylece, var olan tüm uygulamalarınızı ana ekranlarınıza yerleştirecektir.Yorum yap

*