Sosyal Media
sengul

Galaxy S8’e Bixby Nasıl Kurulur!

Samsung’un sesli asistanı Bixby, Alexa ve Siri’ye rakip olarak iddia bir şekilde geliyor. Samsung, geçtiğimiz günlerde Bixby’i 200’den fazla ülke kullanıma sundu. Ancak Bixby’nin henüz Türkçe dil desteği bulunmuyor. Fakat Bixby’nin yakın bir zamanda Türkçe dil desteğine kavuşacağına inanıyoruz.

Bixby Galaxy S8 ve S8 Plus’a Nasıl Kurulur?

1- Öncelikli olarak telefonunuzdaki Bixby’nin aktif olup olamadığını kontrol edin. Bunun için telefonunuzun ses tuşlarının altında bulunan Bixby butonuna parmağınızı birkaç saniye basılı tutun. Eğer Bixby telefonunuzda aktif değilse, Samsung App’ten Bixby güncelleyin.


2- Telefonunuzda Bixy etkin ise Bixby tuşuna bastığınızda aşağıda yer alan görseldeki gibi bir ekran kaşınıza gelecek. Bundan sonra Bixby size kurulum için yardımcı olacak demektir.


3- ilk adım olarak telefonunuzun ekranına dil seçimi gelecek. Bixby, şuan sace İngilizce ve Korece dil desteği sunuyor. Bixby’ye Türkçe dil desteğinin ne zaman geleceği hakkında şuan net bir bil gi bulunmuyor. Fakat bu yılın sonlarına doğru gelme ihtimali çok yüksek.


Şimdilik İngilizce seçeneğini tercih ediyoruz.

4- Bixby’nin yönlendirmesini adım adım takip edin. Çünkü Bixby size farklı yönlerini gösterecektir.


5-  Bixby’nin sesinizi tanımasına yardımcı olun. Bixby’nin bu kısımda size verdiği cümleleri anlaşılır bir şekilde okuyun. Bu şekilde sesinizi tanıttığınızda, Bixby ileride sesinizi tanımakta zorluk çekmeyecektir.


6- Bu bölümde telefonunuzun kilidini açmak için sesli şifrenizi belirlemeniz gerekiyor. İstediğiniz herhangi bir kelimeyi veya herhangi bir cümleyi şifre olarak ayarlayabilirisiniz. Ancak sesli şifrenin diğer ekran kilidi açma şifrelerinden daha az güvenli olduğunu unutmayın.


7- Bu bölümde ise cümleler telaffuz ederek Bixby’e telaffuzunuzu öğretin. Bixby’nin size sunacağı 5 cümleyi okuyarak Bixby’nin telaffuzunuzu öğrenmesine yardımcı olun.


Bixby’nin kurulum adımlarının hepsi bu kadar. Artık kurmuş olduğunuz Bixby’i kolaylıkla kullanabilirsiniz.Yorum yap

*