Sosyal Media
sengul

Galaxy S9 ve S9 Plus İçin İpuçları

Samsung’un yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S9 ve S9 Plus’ın tasarımında pek bir değişiklik olmadı. Ancak geliştirilmiş kamera, yeni yazılım özellikleri ve belirgin performans artışı telefonların bir önceki modellerine göre artı özelliklerinden sadece birkaçı.

Sizlere bu haberimizde Galaxy S9 ve S9 Plus’ın bazı ipuçları ve püf noktalarından bahsedeceğiz. Aşağıda yer alan bu özellikleri inceleyebilirsiniz.

1- Bildirimleri Yanıtlamak İçin Ekranı Aşağı Doğru Kaydırın.

Herhangi bir uygulamayı kullanırken uygulamadan çıkmadan metinlere cevap verebilirsiniz.

 

Pencereyi genişletmek için gelen iletiyi aşağı doğru hızlıca kaydırın.

 

Gelen bildirimlere yanıt verdikten sonra pencereyi kapatın.

 

Telefonun kenarında yanan bildirim ışığı, sizi uyarmayı ihmal etmiyor.


2- Ana Ekranı Yatay Olarak Kullanabilirsiniz.

Galaxy S9’da artık ana ekran menüsünü yatay olarak ayarlayabilirsiniz. Video izlerken veya oyun oynarken ekrandan çıkmanız gerektiğinde ana ekrandaki simgeleri telefonun konumunu değiştirmeden yatay olarak görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede telefonun yönünü her defasında değiştirmekten kurtuluyorsunuz.


Bu özellik telefonunuzun menüsü için de geçerli. Böylelikle uygulamalarınıza telefonunuzun yönünü değiştirmeden de ulaşabilirsiniz.


3- Selfie Focus

Galaxy S9 ile çekçeğiniz portre fotoğraflarınızın arka planını bulanıklaştırabileceksiniz. Bir yazılım aracılığı ile artık portre fotoğraflarınızda yüzünüz daha belirgin olacak. Ayrıca yüzünüzün renk tonunu da ayarlayabileceksiniz.


Normal selfie ile çekilen fotoğraf.


4- Ekran Çözünürlüğünü Ayarlayın

Galaxy S9 ve S9 Plus’ın maksimum ekran çözünürlüğü 2960 x 1440 (WQHD) piksel. Ancak isterseniz bu çözünürlüğü daha düşük seviyeye indirebilirsiniz. Böylece telefonunuzun pil ömrünü uzatabilirsiniz.


5- Ekran Hassasiyetini Ayarlayabilirsiniz

Telefonunuzun ekran hassasiyetini dilediğiniz zaman artırıp azaltabilirsiniz.


6- Dolby Atmos’u Açıp Kapatabilirsiniz

Ses kalitesini üst düzeye çıkaran Dolby Atmos, Galaxy S9’un kullanıcılarına sunduğu güzel bir özellik. Bu özelliği açtığınızda muhteşem kalitedeki seslerin tadını çıkarabilirsiniz.


7- Hareketli Deklanşör Tuşunu Kullanın

Hareketli deklanşör tuşu ile fotoğraf çekmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu tuşu istediğiniz yere kaydırarak daha kolay bir şekilde fotoğraf çekebilirsiniz.

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Hatice 30/08/2018 16:35

    Aynı tlf aldim bazen arama sonlandı yazıyor ve karşı taraf aradığında kapalı görünüyormuş her zaman yapmıyor ara ara arızamı var yoksa ısınınca korumayami alıyor bilgilendirirseniz sevinirim

  2. Alparslan öztürk 06/01/2019 17:19

    S9plus var bende, instagramda hikaye izlerken ekran tam çıkmıyor. Kenarşardaki yazılar görünmüyor. Ne yapabilirim, nie ayarı varmı?