Sosyal Media
sefa

Galaxy Watch 5 Sıcaklık Ölçebilecek!

Samsung, özellikle kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak amacı ile çok büyük çalışmalar yapıyor. Özellikle son zamanlarda yaptığı çalışmalar neticesinde büyük başarılara imza attı. Giyilebilir teknolojide bulunan talep potansiyeli markalar arasında rekabeti kızıştırıyor. Samsung bu alanda da başı çekecek gibi görünüyor. Markanın giyilebilir teknolojileri arasında bulunan akıllı saat kategorisinde ki Galaxy Watch serisi, yeni neslinde ezberleri bozacak gibi duruyor.

Galaxy Watch 5 Series, Sıcaklık Sensörü Nedir?

Kısa bir süre önce Samsung’a ait bir sağlık uygulaması yayınlandı. Yeni sağlık uygulamasında uyku sırasında cilt sıcaklığınızı ölçebilecek bir özellik olduğu keşfedildi. Akıllı saatte bulunan sensörler vücut sıcaklığını analiz ederek sağlık uygulaması tarafından kaydediliyor. Yeni özellik şu anda beta aşamasında olsa da kararlı sürümü ile yüksek ihtimalle geleceğini düşünüyorum.

Galaxy Watch 5 Sıcaklık Ölçebilecek!

Bu özelliğin cilt sıcaklığınızı ölçmek istediğinizde kullanıma hazır olup olmayacağı ya da sadece uyku sırasında mı çalışacağı henüz belli değil. Bir insanın vücudu uyku sırasında ortamın sıcaklığına göre değişkenlik gösterebilir. Bir akıllı saatin bunu anlayarak analiz etmesi çok önemli bir teknoloji gerektirebilir. Dolayısıyla Samsung işlevselliği sadece uyku döngüsü izleme ile sınırlandırıyor.

Sıcaklık Sensörü Ne İşe Yarıyor?

Galaxy Watch 5 ailesinde ki geliştirmeler çok daha dayanıklı bir yapıya sahip olacak. Aldığım bilgilere göre yeni akıllı saatler safir cam ve titanyum kasaya sahip olacak. Ek olarak çok daha güçlü donanıma ve yazılıma sahip olmasını bekliyorum. Akıllı saat hakkında olan gelişmeler çok beğenilen çerçevenin eksikliğini giderecektir diye düşünüyorum. Samsung bugüne kadar birçok teknoloji kategorisinde birçok başarı elde etti.

Her teknolojisinde amaç hep kullanıcı deneyimini artırmaktan yana olmuştu. Marka yazılım konusunda da diğer markalara göre çok daha iyi çalışmalar sergiliyor. Son dönemlerde aldığı kararlar ile çıtayı gerçekten yükseltti. Gelecek, Samsung marka teknolojik ürünlerde eskiye göre çok daha Premium olacaklarını kesinlikle belirtebilirim. Özellikle giyilebilir teknoloji alanında Samsung gerçekten vazgeçilmez bir marka haline gelecek.

İncehesap.com ile en iyi akıllı saaat modellerine ulaşma fırsatı yakala


Yorum yap

*