Sosyal Media
sefa

Galaxy Z Fold 4'ün Teknik Özellikleri Belli Oldu!

Samsung’un yeni katlanabiliri Galaxy Z Fold 4’ün teknik detayları sızdırıldı. Bugüne kadar bu cihaz ile ilgili birtakım sızıntı bilgilerini paylaşmıştık. Son gelen sızıntının içlerinde en doğru sızıntı olduğunu belirtebilirim. Aldığımız bazı bilgiler eski bilgiler ile aynı olduğundan birbirlerini doğruluyor diyebilirim. Galaxy Z Fold 4’ün Snapdragon 8+ Gen 1 tarafından canlandırılacağı tekrar belirtiliyor. Yani katlanabilir cihazın dünyanın en güçlü mobil işlemcilerinden biri ile donatılacağı kesinleşti diyebiliriz. Samsung markası bu cihazda Qualcomm’un bu işlemcisini kullanacağını resmi olarak bildirmedi. Ancak, sürekli elde ettiğim sızıntı bilgileri her zaman bu işlemciyi gösterdi. Dolayısıyla Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinin kullanılması çok büyük bir ihtimal oluyor.

Gelmiş Geçmiş En Doğru Galaxy Z Fold 4 Sızıntısı!

Galaxy Z Fold 4’ün ana ekranı 120Hz tazeleme hızına sahip olacak. Ekran boyutu ise 7.6 inç olacak. Kullanılacak panel QXGA+ AMOLED ekran ile donatılacak. İkinci ekran ise 6.2 boyutlarında olacak. Bu da 120Hz tazeleme hızına sahip HD+ AMOLED panel ile taçlandırılacak. Cihaz ek olarak 12GB RAM ve 256GB/512GB şeklinde depolama alanı seçeneği sunacak. Her iki modelde de 12GB RAM olacak. İşletim sistemi, güncel bir telefon olacağından Android 12 ile standart gelecek. Cihazın arayüzü Android 12 tabanlı OneUI 4.1.1 olacak. Bu, şu anda ki en güncel arayüzdür.

Galaxy Z Fold 4'ün Teknik Özellikleri Belli Oldu!

Cihazın batarya kısmında 4.400 mAh’lik pil tercih edilecek. Bu batarya 25W’lık bir batarya ile şarj edilecek. Cihazın kablosuz şarj destekleyip desteklemediği henüz belli değil. Ancak, ekran teknolojisini göz önünde bulundurursak kablosuz şarjında olacağı büyük bir ihtimaldir. Galaxy Z Fold 3’te kablosuz şarj destekleniyordu. Dolayısıyla yeni nesil katlanabilirde de bu özelliğin olacağı yüksek bir ihtimaldir. Yeni akıllı telefonun arka tarafında 50 MP’lik ana kamera ve diğer iki kamera bulunacak. 12 MP’lik ultra geniş açılı ve 10 MP telefoto lensi olacak. Cihazın ön kısmında 4 MP’lik selfie kamerası yer alacak. Ancak, selfie kamerasının ana ekranda mı yoksa cihazın alt kısmında mı yer alacağı henüz bilinmiyor.


Yorum yap

*