Sosyal Media
sefa

Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 Hızlı Depolama Özelliği ile Gelebilir

Samsung şirketinin en yeni ve en teknolojik cihazları olan Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4, önümüzde ki günlerde bizimle olacak. 10 Ağustos tarihinde gerçekleşmesi planlanan Samsung Unpacked etkinliğinde bu cihazları büyük bir olasılık ile göreceğiz. İki cihaz hakkında da bugüne kadar birçok bilgi elde ettik. Açık konuşmak gerekirse, iki katlanabilir akıllı telefonunda nasıl bir şey olacağını az çok biliyoruz. Hem Samsung şirketinin yaptığı açıklamalara hem de bu konuda uzmanlaşmış kişilerin yorumlarına göre Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4, her konuda efsane telefonlar olacaklar.

Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 UFS 4.0 Ultra Hızlı Depolama Özelliğine Sahip Olacak!

Akıllı telefon sektörünün en gelişmiş işlemcilerinden biri olan Snapdragon 8+ Gen 1 SoC, bu katlanabilir telefonların kalbi olacak. Snapdragon işlemcisi Qualcomm şirketinin özenle ürettiği yüksek performanslı bir işlemci modelidir. Snapdragon 8+ Gen 1 SoC, selefi olan Snapdragon 8 Gen 1’in geliştirilmiş ve yenilenmiş varyantıdır. Performans anlamında yüksek veriler elde edebilen işlemci, tasarruf anlamında da türünün adeta son örneği olacak. Samsung şirketi, Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 akıllı telefonlarını en iyi teknoloji ile donatacağı için, ucuz ve performansı düşük bir işlemci tercih etmeyecektir. Dolayısıyla işlemci konusu büyük bir olasılık ile Snapdragon 8+ Gen 1 SoC olarak tercih edilecektir.

Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 Hızlı Depolama Özelliği ile Gelebilir

Bu bilgilere ek olarak, Güney Koreli teknoloji devi Samsung geçtiğimiz Mayıs ayında UFS 4.0 depolama standardını duyurmuştu. Yeni teknoloji ile birlikte, Galaxy S22’de yer alan mevcut UFS 3.1 standardına göre büyük iyileştirmelerin olduğunu biliyoruz. Şirket, UFS 3.1’in iki katı olna 23.2 Gbps’ye kadar şerit başına bant genişliği sunacak. Sıralı okuma ve yazma hızları sırası ile 4.200MB/s ve 2.800MB/s olarak ifade ediliyor. Maksimum 11x13x1 mm boyutlarında UFS 4.0 depolama yongaları olabildiğinde ince olarak tasarlanacak ve ek olarak ultra hızlı depolama özelliğine sahip olacak.

Şirket ek olarak önceki nesil UFS 3.1’e kıyasla yaklaşık %50’lik bir enerji verimliliği vaad ediyor. Burada ki güç kazanımı akıllı telefonun pil ömrüne kayda değer bir gelişme katacak. Yüksek çözünürlüklü fotoğrafçılık ve yoğun grafikli oyunlar sayesinde cihazda bulunan veri işleme arttıkça pil ömrü giderek daha kritik bir hale gelebiliyor. Dolayısıyla UFS 4.0 depolama standardının cihaz performansının yanı sıra, cihaz sağlığı için de önemli bir teknoloji olarak hayatımıza girecek.


Yorum yap

*