Sosyal Media
sefa

Galaxy Z Fold Yine Güncelleme Aldı

Samsung, Haziran 2022 güvenlik güncellemesini cep telefonu modellerine göndermeye son hız devam ediyor. Özellikle yazılım desteği konusunda efsane olan marka Samsung, söz verdiği gibi cihazlarını güncellemesiz bırakmıyor. En son Haziran 2022 güvenlik güncellemesini alan Samsung akıllı telefonu Galaxy Z Fold oldu. Galaxy Z Fold’a gönderilen güvenlik güncellemesinin yazılım numarası F900U1UEU6HVF7. Güncelleme şu anda Amerikalı kullanıcıları için mevcut durumdadır.

Galaxy Z Fold kısa bir süre öncesinde Güney Kore’de Haziran güvenlik güncellemesini aldı. Bu güncelleme güvenlik güncellemesinin ötesinde daha fazla özellik barındırıyordu. Güvenlik güncellemesi ile birlikte ana ekran dağınıklığını ortadan kaldıran yeni widget’larda cihazlara gönderildi. Bununla birlikte Galaxy Z Fold, bilinmeyen kaynaklardan yüklenen uygulamaları kontrol edebilmeniz için tümüne izin verme seçeneğini ekledi. Bu seçenek sayesinde, APK’nın arka taraftan yüklenmesini engellemiş oldu. Yeni bir yönetim özelliği, bilmeden arkadan yüklenilen kötü amaçlı uygulamaları belirlemenize ve kaldırmanıza da olanak tanıyacak.

Galaxy Z Fold, Haziran 2022 Güvenlik SMR’sini Aldı!

Katlanabilir akıllı telefonun Amerika’da ki en son güncelleme ile birlikte birtakım hata düzeltmeleri ile geldiği belirtiliyor. Onlarca güvenlik açığı da Haziran 2022 güvenlik güncellemesi ile birlikte giderilmiş oldu. Birkaç kritik güvenlik açığı ise yine bu güvenlik güncellemesi ile birlikte cihazlardan giderilmiş oldu. Şirket uzun bir zamandır Haziran 2022 güvenlik güncellemesini dağıtıyor. Özellikle bu aşamada Haziran 2022 güvenlik güncellemesinin, Haziran ayından önce başladığını belirtmek istiyorum. Bazı akıllı telefon üreticileri Nisan ayı güvenlik güncellemesini hemen gönderiyorken, Samsung’un Haziran ayı güvenlik güncellemesini çok daha önce ki tarihlerde göndermeye başlamış olması gerçekten çok güzel bir durum. Bu, markanın cihazlarına ve kullanıcılarına ne kadar değer verdiğini somut bir şekilde gösteriyor.

Galaxy Z Fold Yine Güncelleme Aldı

Haziran 2022 Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Bu güncellemeyi alan en son modellerden biri ise Galaxy Z Fold katlanabiliri oldu. Galaxy Z Fold ilk olarak elbette anavatanı olan Güney Kore’de güncelleme aldı. Sonrasında kademeli olarak diğer bölgelere de gönderildi. Şimdi, güncelleme alan bölge ise Amerika Birleşik Devletleri oldu. Eğer Amerika kıtasında bulunuyorsanız ve henüz güncelleme almadıysanız, sistem güncellemelerinizi kontrol etmenizi öneririm. Güncelleme geldiyse bildirim olarak bu kısımda görebilirsiniz. Otomatik güncelleme yapılmadıysa, yeni güvenlik güncellemesini manuel olarak indirerek güncelleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Haziran 2022 güvenlik güncellemesinin büyük bir boyuta sahip olduğunu önceki yazılarımızda belirtmiştim. Yani, indirme işlemi internet hızınıza bağlı olarak biraz uzun sürebilir.


Yorum yap

*