Sosyal Media
sengul

Google Allo, Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Google Allo, akıllı cevaplama, çıkartmalar, karalamalar yapabilme ve özel metin boyutları gibi birçok özelliği kullanıcılarına bir arada sunuyor. Google Allo’nun tüm bu özellikleri bir arada sunması kullanıcıları tarafından çok beğenilmişti ve kullanıcıların Google Allo’yu tercih etme nedeni olmuştu.


Google’ın çok beğenilen akıllı mesajlaşma uygulaması Google Allo’yu artık bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.

Not: Şuan yalnızca Android kullanıcıları bu hizmetten yararlanabiliyor. iOS kullanıcıları ise henüz bu hizmetten yararlanamıyor. Ancak iOS kullanıcıları da yakın bir zamanda bu özelliğe kavuşacak.

Google Allo’yu Bilgisayarda Kullanma


1- Bilgisayarınızdan Google Allo’nun web sitesini ziyaret edin.

2- Telefonunuzdan Google Allo uygulamasını açın.

3- Uygulamayı açtıktan sonra menüden web Allo’yu açın.

4- Bilgisayarınızdaki QR kodunu telefonunuza taratın.

5- Birkaç saniye sonra bilgisayarınız ile Google Allo hesabı senkronize olacaktır.

Bilgisayardan Google Allo’yu Kaldırma

Bilgisayarınıza Google Allo’yu kurduktan sonra Allo web sitesini her ziyaret ettiğinizde konuşma listeniz otomatik olarak yüklenecektir. Bilgisayarınızı ortak kullanıyorsanız ve Google Allo’yu açık bırakmaktan korkuyorsanız bu uygulamayı bilgisayarınızdan kolayca kaldırabilirsiniz.

Google Allo’yu Bigisayardan Kaldırmak İçin;

1- Telefonunuzdan Google Allo’yu açın.

2- Menüden web Allo’yu seçin.

3- Kaldırmak istediğiniz tarayıcıların yanındaki çöp kutusu simgesine hafifçe dokunun, ardından silmek istediğinizi onaylayın.

Allo web ile bilgisayarınızda yeniden oturum açmak için bilgisayarınızdaki QR kodunu tekrar taratmanız yeterli olacaktır. Böylece artık Google Allo’yu bilgisayarınızda tekrar kullanabilirsiniz.Yorum yap

*