Sosyal Media
sengul

Google’ın Satın Alamayacağınız Lambası

Daha önce sadece çalışanlarına özel geliştirdiği kulaklıkla gündeme gelen Google benzer bir haberle yine gündeme geldi. Bu kez evden çalışma döneminde çalışanların hayatını kolaylaştıracak ve Google çalışanı olmanın ayrıcalıklı olduğunu hissettirecek bir gelişme kaydetti. Şirket, dLight adlı akıllı lamba üzerinde çalıştığını duyurdu. Hemen heyecanlanmayın çünkü bu lamba yalnızca Google çalışanlarına özel olacak.

Şirketin Google Asistan destekli akıllı lamba üretmesi sevindirici bir haber olabilir. Fakat Google’ın tasarımcısı Ben Gold’un tweet’e düştüğü not Google’da çalışmayan kullanıcıları üzdü. dLight lambasına ait ekran görüntüsünü “büyük olasılıkla asla şirket dışında satılmayacak” notu ile paylaştı.

Lamba daire şeklindeki tabanı, silindirik ışık ve ince direğiyle modern bir görünüm sunuyor. Gold’un aktardığı bilgilere göre, parlak beyaz renkli ışığı farklı konumlarda ayarlamak mümkün. İster masanızı aydınlatacak şekilde yerleştirin, isterseniz görüntülü arama veya toplantılarda yüzünüzü aydınlatacak şekilde yerleştirin. Sadece konumlandırma değil, aydınlatma ayarları ve ışığın sıcaklığını değiştirme gibi özelliklere de sahip.

Google Asistan Desteği

Lambanın FCC etiketindeki “Hey Google” logosu cihazın internet bağlantısına ve Google Asistan desteğine sahip olduğunu gösteriyor. Görsellerde USB-C bağlantısı gözükmüyor fakat Gold tarafından aktarılan bilgilere göre, lamba USB-C bağlantısına sahip ve kablosuz güncellemeler mevcut.

Yapılan açıklamalar lambanın sadece Google çalışanlarına özel olduğunu gösterse de tüm insanlara satışa açılma ihtimalini düşünmeden edemiyoruz. Diğer taraftan bu habere üzülen kullanıcıları memnun etmek için benzer bir tasarım geliştirilebilir diye düşünüyoruz. 


Yorum yap

*