Sosyal Media
sefa

Google Meet, Toplantı Sırasında Müzik ve Oyun Oynamanıza İzin Verecek

Google şirketinin en çok kullanılan hizmetleri arasında yer alan Google Meet, yine yenilendi. Aslında, tam olarak bu karar alınmamış olarak biliniyor. Ancak, gelen bilgilere göre Google bu kararı yürürlüğe sokacak. Hali hazırda platform içerisinde kullanabilmeniz için birtakım eğlenceli arka plan ve efekt olsa bile, platformun asıl amacı iş ile alakalıdır. Ancak, Google şirketi görüşme sırasında YouTube, Kahoot! Ve UNO gibi uygulamaları canlı olarak paylaşmanıza izin vererek Meet’i daha eğlenceli bir hale getirecek.

Google Meet, Yakında Müzik Dinlemenize ve Oyun Oynamanıza İzin Verebilir!

Şu anda, Google şirketi ufak bir geçişin ortasındadır. Bir önceki görüntülü sohbet platformu Google Duo’yu alıp aşamalı olarak kullanımdan kaldırma kararı aldı. Google Meet’in ise Duo’nun yerini alacağını zaten biliyorduk. Bu aşamada Google Allo uygulamasını kullanan kullanıcılar, uygulamanın aslında Google Meet’a dönüştüğünü görüyor. Play Store’da bulunan uygulama simgesi ve ismi Meet’i yansıtacak şekilde değiştiriliyor.

9To5Google tarafından yapılan bir APK derinlemesine incelenmesi ile birlikte ortaya çıktı. Bu, özelliğin platforma geleceğinin garantisi olmayacağı anlamına geliyor. Bunun kodu uygulamanın en son sürümünde yer alıyor. Ancak, Google şirketi bu keşfin hemen arından bu kodu her an geri çekebilir. Uygulama içerisinde keşfedilen koda göre Google, insanların aktif olarak görüşme sırasında belirli uygulamaları canlı olarak paylaşılmasına izin verecek. Başlatıldığında sohbet içerisinde ki her kullanıcının bir toplantı sırasına uygulamaya alınacağı ve uygulama ile birlikte etkileşime geçebileceği anlamına geliyor.

Google Meet, Toplantı Sırasında Müzik ve Oyun Oynamanıza İzin Verecek

Bu özellik gerçekten ortaya çıkarsa dahil olabilecek altı uygulamanın listesi mevut. Bunlar; YouTube, Spotify, Kahoot!, UNO!, GQueues ve Heads Up! Gibi uygulamalardır. Bunlar, sohbet içerisinde ki diğer kullanıcıların cevaplaması için testler tasarlamanıza izin verecek. Ancak, uygulama listesinde bulunan GQueues bir takım görev oyunudur. Yani bu oyunun tek iş odaklı uygulama olduğunu söyleyebilirim.

Son olarak, bu girişimin kesin olup olmayacağı ile ilgili birtakım bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum. Google şirketi, uygulamanın son sürümünde bu özelliğin alt yapısını az çok oluşturmuş gibi görünüyor. Ancak, şirket tarafında böyle bir girişimin geleceğine dair herhangi bir bilgi olmadığı için bu özelliğin kesin geleceğini bilemeyiz. Uygulama içerisinde yer alan kodu, özelliğin kesin olarak geleceği şeklinde anlayamayız.


Yorum yap

*