Sosyal Media
sefa

Google Pixel'in Ağustos Güncellemesi Gecikti!

Google şirketinin Pixel marka akıllı telefonlarının Ağustos güncellemesi gecikmiş gibi görünüyor. Birçok teknoloji markası Ağustos güvenlik güncellemesi göndermişken, Google gibi büyük bir teknoloji şirketinin bu güncelleme de gecikmiş olması gerçekten kabul edilir bir durum olmayabilir. Özellikle sırf Google şirketinin akıllı telefon markası olduğu için Pixel cihazlarını kullanmak isteyen kişiler var. Google gibi bir şirketin güvenlik güncellemesi gibi önemli bir güncellemeyi geciktirmesi bu kişileri gerçekten sinirlendirebilir.

Google Ağustos Ayı Güvenlik Güncellemesini Geciktirdi!

Şirket, dün Pixel akıllı telefonlar için Ağustos güvenlik bültenini yayınladı. Bu ay düzeltilen tüm güvenlik açıkları detaylı olarak anlatılıyor ve desteklenen tüm Google cihazlarının 2022-08-05 yama düzeyine bir güncelleme alacağı ifade ediliyor. Bu açıklamaya normal şartlarda güvenlik güncellemesinin kendisi de eşlik ediyordu. Ancak, Ağustos güncellemesi için durum pek de böyle olmadı.

İlginç bir şekilde Verizon, geçtiğimiz Pazartesi günü Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’ya beklenmeyen bir güncelleme gönderdi. Temmuz güvenlik düzeltme eki ile birlikte geliyor. Ancak, özellikle yeni özellik diyebileceğimiz bir özellik barındırmıyor. Güncelleme sadece, performans konusunda birtakım iyileştirmeler barındırıyor. Yazılımın sürümü, geçtiğimiz ayın başlarında yayınlanan bir önceki Temmuz güvenlik güncellemesi ile aynı görünüyor. Güncellemeyi ise Verizon’un ağında henüz farklı bir Pixel cihazı almadı.

Google Pixel'in Ağustos Güncellemesi Gecikti!

Bu Google şirketinin Pixel akıllı telefonları için Ağustos güncellemesini ertelediğinin farklı bir göstergesi olabilir. Temmuz ayı güvenlik güncellemesi Pixel 6 serisine bu ayki güncellemenin kullanıma sunulması gerektiği gibi bir zamanda göndermiş oldu. Aslında ben bu gecikmenin çok uzun süreceğini zannetmiyorum. Söz konusu Google olduğundan, herhangi bir gecikmenin çok uzun süreceğini bekleyemeyiz. Dolayısıyla Google şirketi bu gecikmeyi çok kısa bir süre içerisinde çözecektir.

Ağustos ayı güvenlik güncellemesi henüz gelmemiş olsa bile, birçok güvenlik açığını en iyi şekilde düzeltecektir. Farklı markaların gönderdiği Ağustos ayı güvenlik güncellemesine göz attığımızda, aynı düzeltmelerin Google’ın Ağustos ayı güvenlik güncellemesi ile geleceğini düşünüyorum. Bu güncelleme ile birlikte tüm Pixel kullanıcıları en iyi güvenlik donanımına sahip olacaklar.


Yorum yap

*