Sosyal Media
sefa

Google Play Pass Nedir? Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda forum sitelerinde ve farklı mecralarda Google Play Pass hakkında birtakım sorular keşfettim. Google şirketinin kullanıcılarına sunduğu ve Google Play’de bulunan içeriklere sınırsız olarak erişim sağlayabilen bir uygulamadır. Ancak, bundan daha fazlası da mevcuttur. Google Play Pass, Android akıllı cihazınızın veya tabletinizin aracılığı ile erişebileceğiniz bir abonelik hizmetidir. Aylık tek bir ücret karşılığında oyun ve uygulama koleksiyonuna erişiminizi mümkün kılar. Bunları istediğiniz kadar kullanabilir ve farklı cihazlara aktarabilirsiniz. Google Play Pass’in aylık ve yıllık paketleri mevcut. Böylelikle ne kadar istiyorsanız o kadar abonelik satın alabilirsiniz. Aynı zamanda, Google’ın farklı hizmetlerinde olduğu gibi istenildiği zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Google Play Pass Hangi Ülkelerde Var?

Play Pass hizmeti Play Store’un mevcut olduğu her ülkede mevcut olması gerekiyor şeklinde düşünebilirsiniz. Ancak, bu durum böyle değil. Elbette Play Store olan ülkelerde var. Fakat tamamında değil. Google Play Pass hizmeti toplamda 90 ülkede faaliyet gösteriyor. Bu ülkeler; ABD, İngiltere, Rusya, Polonya, İtalya, Fransa, Angola, Şili ve diğer ülkelerdir. Play Pass için kullanılabilen bölgelerin tam listesi Google’ın resmi sayfalarında mevcuttur.

Google Play Pass Nedir Ne İşe Yarar

Play Pass, tıpkı Google Play Store gibi abonelikli sistem olduğundan giriş yapmanızı ister. Hızlı giriş için yine kendi Google hesabınızı kullanabilirsiniz. Play Store uygulamasının sağ üst köşesinde bulunan profile basarak Play Pass’ın menüsüne ulaşmanız mümkün. Şirketin diğer hizmetlerinde olduğu gibi bu hizmetinde de bir düzine özellik var. Ve her geçen gün Google tarafından farklı özellikler ekleniyor. Play Pass’a eklenen en yenilerden bazıları Evoland 2, Botanicula, Crying Suns, Night Of The Full Moon, The Ramen Sensei, Pocket League Story, Laser Quest ve çok daha fazlası şu anda Play Pass’te mevcut olanlardır.

Google Play Pass Uygulama İçi Satın Alma Sunuyor mu?

Tüm Play Pass içerikleri, uygulama içi satın alımlardan muaftır. Bu aşamada, abonelik kiraladıktan sonra oyun içlerinde herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi anlayabilirsiniz. Ancak, Play Pass büyük bir olasılık ile mikro işlemlere daha fazla dayanan oyunları içermeyecek. Ek olarak bu gibi uygulamalar ve oyunlar genellikle ücretsiz oluyor. Play Pass’ın bu aşamada ki asıl avantajı dahil edilen oyun ve uygulamaların Premium oyunlar ve uygulamalar olmasıdır. Tamamını satın almak çok büyük bir bütçe gerektirebilirdi. Ancak, Play Pass bunu en ekonomik şekilde yapabilmenize olanak tanıyor.


Yorum yap

*