Sosyal Media
sefa

Google TV'ye Güncelleme! Favori Kanallar Ekleniyor

Google şirketi TV adında ki Chromecast’ine, Canlı TV sekmesine yeni bir özellik sekmesi ekliyor. Yeni özellik Favori Kanallar isminde olacak. Bu bilgi, yaklaşan bir duyuruya atıfta bulunan yakın tarihte yayınlanan bir rapora dayanıyor. Özelliğin amacı, Google şirketinin her ürününde yaptığı gibi kullanıcının ürün kullanımını kolaylaştırmak. Kullanıcının sık olarak tercih ettiği TV kanallarını bir algoritma yazılımı ile fark ederek, favori kanallar sekmesinde kullanıcıya sunabilecek. Kişi, sık olarak tercih ettiği kanallara bu özellik sayesinde daha hızlı bir şekilde geçiş yapabilecek. İsterlerse, sekmede bulunmayan kanalları el ile manuel olarak ekleyebilecekler.

Google TV’ye Favori Kanallar Özelliği Geliyor!

Google şirketinin bu özelliği getireceği bilinse bile, şirket resmi olarak bu özelliği kullanıma henüz sunmadı. Şirket genellikle daha küçük özellikleri tartışma yaşanmadan piyasaya sürdüğünden, şirketin henüz açıklama yapmaması alışılmamış bir durum değil. Google TV kullanıcıları, istedikleri kanalları yıldız şeklindeki yeni bir simgeye tıklayarak platformda bulunan favori kanallarına manuel olarak kanal ekleyebilecekler. Kanal eklendikten sonra, özellik için belirlenen bir sekmenin içerisinde bulunacak. Kanal, kullanıcı arayüzünün sol üst tarafında Tüm Kanallar tuşunun yayında olacak. Mevcut tüm TV kanallarını gösteren buton ile yan yana duracak.

Google TV'ye Güncelleme! Favori Kanallar Ekleniyor

Favori Kanallar butonu bazı favori kanalları işaretleyene kadar görünmeyebilir. Ancak, bir kez yapıldığında diğer kanallar içinde görülmeye başlayacaktır. Kullanıcılar, favori kanallar butonuna tıklayarak yalnızda favori olarak belirlenmiş kanalları görüntüleyebilecek. Bu, kullanıcıların izlemediği kanallar arasında dolaşmaması ve vakit kaybetmemesi anlamına geliyor. Tek tek kanal aramaktansa yalnızca izledikleri kanalları görüntüleyebilirler. Yeni özelliğin gelmesi otomatik olarak yapılacak. Yani, kullanıcı özelliği kullanabilmek için manuel olarak herhangi bir güncelleme vs. yapmasına gerek yok. Bir sabah uyandığınızda ya da bir akşam işten geldiğinizde ve televizyonu açtığınızda kanallar arasında dolaşırken yıldız gibi bir butonu görmeniz durumunda şaşırmayın. Eğer o yıldızı görüyorsanız bilin ki sisteminiz güncellenmiştir.


Yorum yap

*