Sosyal Media
sefa

HONOR 70 Çıkış Tarihi Belli Oldu! 54MP Kamera ile Gelecek

HONOR şirketinin beklenen modeli HONOR 70’in çıkış tarihi belli oldu. Yeni akıllı cihaz 30 Mayıs tarihinde resmen tanıtılacak. Bu bilgi şirket tarafından yapılan resmi bir haberdir. Cihaz, ilk olarak kendi ülkesinde yani Çin’de tanıtılacak. Diğer Çin’li markalarda olduğu gibi kendi ülkesinde tanıtılmasının ardından kademeli olarak farklı ülkelere de ihracatı gerçekleştirilecek. Bu cihaz ile alakalı aslında çok fazla bir bilgi bulunmuyor. Ancak, cihaz ile ilgili paylaşılan görüntülere bakıldığında nasıl bir cihazın geleceği çok açık şekilde görülüyor.

HONOR 70 Serisi 30 Mayıs Tarihinde Çıkış Yapacak!

HONOR 70 Çıkış Tarihi Belli Oldu! 54MP Kamera ile Gelecek

Görseldeki tasarıma odaklandığımızda iki oval kesiğin kamera çıkıntısına yerleştirildiğini görüyoruz. Kamera dizilimi çıkıntısının üzerinde tüm kamera sistemi yer alıyor. Genel çizgiler ve hatlar standart HONOR tasarımı gibi görünüyor. Ancak, bu seride dikkatli bakıldığında epey bir değişikliğin yapıldığını görebiliyoruz. Kamera diziliminin yanı sıra cihazın arkasının desenli bir cama sahip olduğu belli edilmiş. Bu desenin çıkıntılı mı yoksa bir yansıma mı olduğu tabii ki bilinmiyor. Ancak, her halükarda gerçekten güzel bir tasarım olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Kamera dizilimine tekrar baktığımızda üçlü kamera seti görüyoruz. Bunun sonucunda da bu cihaz muhtemelen Pro+ model olarak gelecek.

HONOR 70’in Ekran Özellikleri Nasıl Olacak?

Piyasada dolaşan sızıntılara göre cihazın 54MP birincil kamerası olacağı söyleniyor. Bu kamera f/1.9 diyafram açıklığına sahip 1/1.49 inçlik bir sensör olarak yer alacak. Bu ayrıntının, serinin tüm modellerinde olup olmayacağı konusunda herhangi bir bilgim yok. Ancak, çok yüksek ihtimalle olacak gibi duruyor. Aldığım farklı bilgilere göre HONOR 70 serisi markanın orta segment serisi olacak. Eğer gerçekten orta segment seri olarak tanıtılırsa, gerçekten güçlü bir orta segment olacak. Tahminlerime göre bu cihazın işlemci tarafına Snapdragon 7 Gen 1 SoC görev yapacak.

Bu işlemci Snapdragon 8 Gen 1+ ile birlikte önümüzdeki tarihlerde daha çok netliğe ulaşacak. Ek olarak cihazın 120Hz yenileme hızına sahip 6.67 inçlik Full HD+ OLED ekran ile gelmesi bekleniyor. Son olarak cihazın 100W gibi bir hızlı şarj desteği olacak. Bu gerçekten inanılmaz bir değer. Cihaz, 100W şarj teknolojisi ile 4.800 mAh’lik bataryasını dakikalar içerisinde tam doluluğa ulaştırabilecek.


Yorum yap

*