Sosyal Media
sefa

Huawei Mate 30 Pro 5G'nin Ön Kamerası Hayal Kırıklığına Uğrattı

Huawei'in geçen yıl çıkardığı bir önceki amiral gemisi modeli olan Huawei Mate 30 Pro 5G, gerek kamera özellikleri gerekse de sahip olduğu donanımlar ile adından söz ettirmeyi başarmıştı.

Piyasaya çıktığında Mate 30 Pro 5G'nin arka kamerası, DxOmark'tan aldığı 123 puan ile birçok amiral gemisi telefonu geride bırakarak zirveye oturmuştu. DxOmark, bugün ise telefonun ön kamerasının performans sonuçlarını paylaştı.


Huawei Mate 30 Pro 5G DxOmark Ön Kamera Puanı

Yayınlanan test sonuçlarına göre Huawei Mate 30 Pro 5G'nin ön kamerası toplamda 84 puan alarak selfie kameraları listesinde kendisine ancak 17. sırada yer bulabildi.

32 MP çözünürlüğünde ve f/2.0 diyafram açıklığına sahip olan Huawei Mate 30 Pro 5G'nin kamerası saniyede 30 kare hızında 1080p video çekebiliyor.

DxOmark tarafından yapılan açılamada, Huawei Mate 30 5G'nin ön kamerasının doğru pozlamaya sahip olduğu, düşük ışıkta başarılı sonuçlar ortaya koyduğu belirtildi. 

Bununla birlikte, dinamik aralığın biraz sınırlı ve yüzde kırpmalara yol açıtığı, renklerin genellikle doğru ve beyaz dengesinib sabit olduğu, ancak insanların yüz  tonlarının bazen doğal görünmediği belirtildi.
Yorum yap

*