Sosyal Media
sengul

Huawei'n Dimensity 800 İşlemcili Yeni Telefonu Geekbench'te Ortaya Çıktı

Huawei'in alt markası olan Honor'un Başkanı Zhao Ming, dün gerçekleştirilen Honor X10'un lansamında, ileride Honor telefonlarının MediaTek işlemciler ile gelebileceğini söylemişti. Ayrıca Başkan Zhao Ming etkinlikte "MediaTek, Honor ile birçok ürün yelpazesinde uzun süredir iş birliği yapıyor. İleride de şirket, MediaTek'in 5G SoC işelmcilerinden faydanlanmak ve işbirliğini devam ettirmek istiyor." şeklinde açıklamada bulunudu.

Başkanın sözlerinin ardından bugün ise Huawei DVC-AN00 kod numaralı ve MediaTek Dimensity 800 işlemcili orta seviye yeni telefon, Geekbench'te ortaya çıktı.

Huawei'in MediaTek Dimensity 800 İşlemcili  Yeni Telefonu

İsmini henüz bilmediğimiz Huawi'i yeni telefonu MediaTek Dimensity 800 güç alacak. İşlemcinin 2.0 GHz saat hızında çalıştığını da belirtmeden geçmeyelim. Ayrıca yeni telefon, 6 GB RAM bellek ve 128 GB depolama alanına sahip olacak.


Geekbench'te tek çekirdek testinden 526 puan alan MediaTek Dimensity 800 işlemcili yeni telefon çoklu çekirdek testinden ise 2088 puan almayı başlardı.

Huawei, akıllı telefonlarında kendi işlemcisi Kirin modellerinin yanı sıra MediaTek'in 5G teknolojisine sahip işlemcilerine yer verecek olaması, şirktenin pazar payındaki konumunu ve ürün çeşitliliğini artıracağa benziyor.
Yorum yap

*