Sosyal Media
yunus

Huawei P30 Modellerinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei 'nin büyük başarı yakalayan modeli Huawei P20'nin yeni versiyonunu mart sonunda piyasaya süreceği ortaya çıktı.

Şirketin Polonya web sitesi tarafından paylaşılan basın notlarına göre Huawei P30 serisi Paris'te düzenlenecek olan bir etkinlik kapsamında tanıtılacak.

Yayınlanan basın notu maalesef herhangi bir tarih ya da teknik özellik içermiyor ancak bilinen bir gerçek var ki, Huawei P serisi akıllı telefonlar tasarım ve etkileyici kamera özellikleri ile dikkat çeken modeller. Dolayısıyla aynı etkiyi P30 modeli için de beklemek yanlış olmaz.


Huawei P30 ve P30 Pro Tahmini Teknik Özellikler

Huawei P30 Pro modeli akıllı telefonun fotoğrafları bazı mikroblog sitelerinde halihazırda paylaşılıyor. Henüz firma tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olsa da akıllı telefonun 4 lens içeren bir ana kamera sistemine sahip olması bekleniyor. Paylaşılan görüntüleri göre akıllı telefon arka yüzünde dikey olarak konumlandırılmış 3 lens ve bir LED flaşa sahip, 4. lens ise benzersiz bir şekilde 1. ve 2. kameranın sağ tarafına konumlandırılmış. Bu ilginç tasarımın herhangi bir amacı var mı henüz bilinmiyor fakat yenilikçi olduğu reddedilemez bir gerçek.

Akıllı telefon hakkında ortaya çıkan bir yer dedikodular ise cihazın OLED ekrana, ekran içine konumlandırılmış parmak izi sensöründe ve su damlası şeklinde bir çentiğe sahip olacağı yönünde. Huawei P30 modelinin 6.1-inç, Huawei P30 Pro modelinin ise 6.5-inç boyutunda bir ekrana sahip olması bekleniyor.

Her iki akıllı telefon da gücünü HiSilicon Kirin 980 SoC işlemcisinden alacak. Huawei P30 modelinin 6GB RAM kapasitesine, Huawei P30 Pro modelin ise tam 12GB RAM kapasitesine sahip olması bekleniyor.Yorum yap

*