Sosyal Media
yunus

Instagram'a Canlı Yayınları IGTV’ye Kaydetme Özelliği Geldi

Son dönemde Koronovirüs salgının da etkisiyle eve kapanmak zorunda kalan insalar, Instagram'ın canlı yayın özelliğini daha fazla kullanamaya başladı. Özellikle fenomen ve sanaçılar, hayranlarıyla iletişimini bu süreçte de sürdürebilmek için Instagram'ın canlı yayın özelliğini daha aktif bir şekilde kullanmaya başladı. Böylelikle sanatçılar evelerinde de olsa hayranlarına konserler vermeye devam ediyor.

Kullanıcılarına sürekli yenilikler sunmaya çalışan Instagram, geçtiğimiz gün üç yeni özelliğini duyurmuştu. Sosyal medya devi bugün de resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu.


Bildiğiniz üzre Instagram canlı yayınları profilde 24 saat saklanabiliyordu. Ancak Instagram'a bugün eklenen yeni özellik sayesinde artık canlı yayınlar, IGTV’ye kaydedilebilecek. Böylece takipçiler, sevdikleri sanatçıların canlı yayın performanslarına daha sonra da kolay bir erişip canlı yayınlarını izleyebilecekler.

Bugün yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte bu özellik aktif olacak. Instagram'ın yeni özelliğinden faydalanabilmek için uygulamanın son sürümünü yüklediğinizden emin olun.
Yorum yap

*