Sosyal Media
sengul

Instagram’a Rage Shake ve Fotoğraf Kaldırma Özelliği Geliyor!

Kullanıcıların Snapchat uygulamasından aşina olduğu “Rake Shake” özelliği Instagram’a geliyor! Rake shake, uygulamada hata alındığında veya bir özellik çalışmadığında telefonu sallayarak Instagram ekibine geri bildirim raporu yollamayı sağlıyor. 

Instagram yöneticisi Adam Mosseri geçtiğimiz günlerde twitter üzerinden açıklama yaptı. Mosseri’nin yaptığı açıklamaya göre, kullanıcıların karşılaştığı sorunları hızlıca geri bildirmesini sağlayan rake shake özelliği ve carousel'den fotoğraf kaldırma özelliği uygulamaya dahil ediliyor. Rake shake özelliğini kullanmak oldukça basit! Uygulamada bir şeyler ters mi gitti, telefonu sallayın! Ekranda "sorun bildir" penceresi açılır, bu penceredeki yönlendirmeleri uygulayarak problemi Instagram ekibine anında iletebilirsiniz. Rage shake özelliği ABD’li kullanıcılara açıldı, ilerleyen süreçte tüm kullanıcılara açılması planlanıyor. 

Instagram’da kullanıcı deneyimini iyileştiren diğer özellik, carousel fotoğraflar ile ilgili. Özellikle Instagram’da yoğun kullanılan carousel, ard arda fotoğraf ve videonun eklendiği paylaşımlar için kullanılan bir tabirdir. Carousel özelliği uygulamaya dahil edildiği andan itibaren kullanıcılar tarafından büyük beğeni topladı. Kullanıcıların birden fazla görseli aynı gönderi yükleme fikri güzeldi fakat çok geçmeden özelliğin eksik yanı fark edildi. Toplu halde paylaşılan görseller arasından daha sonra seçili görselleri silmek mümkün olmuyordu. Yeni özellik sayesinde, carousel gönderi içinden seçtiğiniz fotoğraf ya da videoyu kaldırmak mümkün. Yapmanız gereken tek şey, gönderinin üstünde yer alan üç nokta ikonuna basmak, daha sonra düzenle seçeneğine dokunarak kaldırmak istediğiniz görselin üstünde yer alan “sil” seçeneğini seçmek, işlem bu kadar basit! 


Yorum yap

*