Sosyal Media
sengul

Instagram’a "Şimdiye Kadar Neden Olmadı" Diyeceğiniz Bir Özellik Geldi

Instagram, “Şimdiye kadar neden iki seçenek vardı?” dedirten bir güncelleme yaptı. Kullanıcılara  fotoğraf ve video paylaşım imkanı sunan uygulama 2017 yılında “Hikayeler” özelliğini ekledi. Snapchat uygulamasındaki snap kullanımına benzer olan hikaye özelliğine gif, anket çıkartması ve müzik yerleştirmek mümkün.

Anket özelliği kullanıcılar arasındaki aktiviteyi arttırdı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar paylaştıkları hikayeye herhangi bir soru ekleyip iki şık ekleyebiliyor. Takipçiler iki şıktan birini işaretleyebilir veya cevaplamadan geçebilir. Hikaye detayında hangi kullanıcıların hangi şıkkı işaretlediği ve iki şıkkın birbirine yüzdelik oran durumu gösterilmektedir. Özelliğin eleştirisi genelde 2’den fazla şık sunmaması oldu. Şirket, bu eleştiriler doğrultusunda anket cevaplanlarını arttırma kararı aldı. Instagram uygulamasında bir anket


Şıklar 4’e çıkarıldı

Popülerliği kısa sürede artan özellik, artık daha fazla seçenek sunuyor. Hem kendinizi, hem de takipçilerinizi kısıtlamasınıza gerek yok! Güncelleme sonrası, anket çıkartmasına 4 tane seçenek eklenebilecek. Yenilikler sadece seçenek sayısında değil, tasarım tarafında da gerçekleşti. Eski anket çıkartması tasarımı yatay modda gözüküyordu. Yeni çıkartma dikey, yan yana olan şıklar alt alta oldu. 

Özelliğin güncel halini Meg Coffey paylaştı. Coffey, ekran görüntüsüne “Instagram Hikayeler için yeni anket seçenekleri geldi. Sonunda 4’e kadar şık ekleyebileceğiz.” notunu düştü. 


Yorum yap

*