Sosyal Media
sefa

Instagram'da Beklenen Özellik Sonunda Geldi!

Instagram şirketi, uzun bir zamandır önemli bir özellik üzerinde çalıştığını söylüyordu. Nisan ayından bu yana test edilen yeni özellik, sonunda Instagram uygulamasına yeni bir güncelleme olarak geldi. Bu özellik, Instagram kullanıcılarının çalışmalarını yeni bir şekilde öne çıkarmasını sağlamak için önemli bir detay olacak. Yeni özelliği kullanarak, kullanıcılar hesaplarının üstüne üç gönderi veya story sabitleyebilecek. Bu özellik, Twitter’da sabitlenmiş tweet olarak biliniyor.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar en iyi çalışmalarını profillerde ön plana çıkarabilecek. Bu gönderi sabitleme özelliği kullanma sürecinde, profilinizin üstünde olmasını istediğiniz herhangi bir gönderide üç noktaya tıklayarak sabitle butonuna basmanız gerekecek.

Instagram, Gönderi Sabitleme Özelliğini Duyurdu!

Sabitlenen gönderiler, profilin en üstünde sabitlenmiş gönderi olarak görünecek. Sabitlenen gönderi aynı anda herkese açık olarak görünmeyecek. Herkesin bu gönderiyi görebilmesi için muhtemelen birkaç gün beklemeniz gerekecek. Sabitlenen gönderiler, profil üzerinde küçük beyaz bir iğne ile görünecek. Yeni gönderi eklendiğinde ise, sabit olanın sağ tarafından akmaya devam edecek. Gönderi sabitleme özelliğinin yanı sıra Instagram, bir güvenlik özelliği de kullanıcılarına sunuyor. Sosyal medya kullanıcıları bu özellik sayesinde platformda karşılaştıkları veya gördükleri hassas içerik ve hesapların miktarını kontrol edebilecekler.

Instagram'da Beklenen Özellik Sonunda Geldi!

Meta şirketi kısa bir süre öncesinde reels videolarının süresini 90 saniyeye çıkartmıştı. Instagram’ın genel müdür Adam Mosseri, bu durumun içerik oluşturucuların çalışmalarını hayranları ile daha fazla etkileşime girebilmesi için yapıldığını açıkladı. Gönderi sabitleme olayı, Instagram uygulamasına yeni bir güncelleme ile gelecek. Güncelleme, yakın tarihte güncellemeyi gönderecek. Güncellemeyi yaptıktan sonra uygulamayı kullanabileceksiniz. Yeni özellik test aşamasından geçtiği için herhangi bir test süresine ihtiyaç yok. Dolayısıyla güncellemenin hemen ardından yeni özelliği kullanabileceksiniz.

Gönderinizi sabitlemek için yapmanız gereken aslında çok basittir. Güncellemeyi edindikten sonra Instragram’a giriş yaparak profilinize tıklayın. Profile girdikten sonra gönderileriniziz içerisinden herhangi bir gönderiyi seçin. Bu gönderilere reels videoları da dahildir. Seçilen gönderinin içerisinde üç noktaya tıklayın. Üç noktaya tıkladıktan sonra, eğer Instagram uygulamanız en güncel sürüm ise bu gönderiyi sabitle seçeneğini göreceksiniz. Bu butona tıkladıktan sonra o gönderi profilinizin en başına sabitlenecektir. Gönderi sabitlemek işte bu kadar basittir.


Yorum yap

*