Sosyal Media
sefa

Instagram’da Gönderilerinizi Zamanlayın!

Sosyal paylaşım platformlarının çoğunda (Facebook, Twitter vb.) ileriye dönük gönderi zamanlama özelliği bulunmakta. Fakat Instagram’ın böyle bir özelliği kendi bünyesinde bulunmuyor.

Instagram’ın kendi bünyesinde ileriye dönük gönderi zamanla özelliği bulunmadığı için bu açığı Buffer kullanarak kapatabilirsiniz.


Buffer, sadece Instagram’a özel değil diğer sosyal medya platformlarında (Facebook, Twitter LinkedIn) da kullanılan bir medya aracı olarak kullanılmasına rağmen daha çok Instagram gönderileri ile ön plana çıkıyor.


Buffer kullanarak Instagram’dan gönderi zamanlayabilmeniz için öncelikli olarak bir Buffer hesabı açmanız gerekiyor. Sonrasında Buffer ile Instagram hesabınıza giriş yaparak servisi yetkilendirmeniz gerekiyor.

Buffer İle Instagram’dan Gönderi Zamanlama


Kullandığınız telefonun işletim sistemine göre App Store veya Google Play’den Buffer uygulamasını indirin ve telefonunuza kurun. Sonrasında Instagram hesabınızı uygulamaya tanıtın. Ardından Buffer uygulamasına giriş yapın ve uygulamanın sağ alt tarafında bulunan kalem simgesine dokunun. Daha sonra Instagram hesabınızda paylaşacağınız fotoğrafı veya videoyu ekleyin. Son aşama ise gönderiyi zamanlama kalıyor. Bunun için ise uygulamanın sağ alt kısmında yer alan “Schedule” yazınsa dokunarak gönderiyi paylaşacağınız zamanı seçin.  

Tüm bu adımları izledikten sonra paylaşımınız sizin istediğiniz tarihte ve saatte Instagram hesabınızdan paylaşılacaktır.Yorum yap

*