Sosyal Media
sefa

Instagram’ın Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır?

Mark Zuckerberg, Instagram’ı daha da popüler yapmak için Instagram'a yenilikler eklemeye devam ediyor. Bu yeniliklerden biri de Instagram'da canlı yayın özelliği idi. Milyonlarca kullanıcısı olan Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu canlı yayın özelliği kullanıcıları tarafından çok beğenildi. Peki, Instagram’ın canlı yayın özelliği nasıl kullanılıyor? İşte bu sorunun cevabını sizler için hazırladık.

 

Insagram’ın canlı yayın özelliğini kullanmak için yapmanız gereken en öncelikli adım Instagram hesabınızı güncelleyin. Çünkü eski sürümler canlı yayın özelliğini desteklemiyor.

Canlı yayın özelliği hikâyeler özelliğine bağlı olarak çalışıyor ve ayrıca hikâyeler özelliğinde video yayınlar gibi imkân sunuyor kullanıcılarına. Fakat bu video canlı yayınlanıyor. Bu özelliği kullanmak için Instagram hesabınızın ana sayfasının sol üst köşede bulunan hikâyeler (+) butonuna tıklayın veya ekranı sağa kaydırın. Karşınıza gelen ekrandan canlı yazısına tıklayın. Artık istediğiniz zaman canlı yayın yapabilirsiniz. Şu anlık canlı yayının 1 saat ile sınırlı olduğunu söyleyelim.

 Yorum yap

*