Sosyal Media
sefa

Instagram’ın Güvenliği Artıracak Yeni Güncellemesi Yayınladı

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri Instagram yeni bir güvenlik güncellemesi yayınladı. Yeni güncelleme ile Instagram hesapları artık daha güvenli olacak. Yani yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar, hesaplarına giriş aktivitelerini ve e-posta değişimi gibi hareketleri izleme imkanına sahip olacak.

Security Checkupadı verilen Instagram’ın yeni güvenlik özelliği sayesinde kullanıcılar hesaplarındaki hareketleri daha rahat bir şekilde görecek ve hesapların ele geçirilmesi gibi durumlar daha da zorlaşacak.

Yayınlanan yeni güncelleme ile Security Checkup; hesaba yapılan girişleri izleme, profil bilgisini görüntüleme, Instagram hesabınıza bağladığınız telefon numarası, e-posta ve Facebook gibi diğer hesaplarınızın kontrolü gibi özellikler sunacak.


Security Checkup dışında Instagram, hesapların güvende kalmasını sağlamak için başka birkaç yöntemi de yeniden kullanıcılarına önerdi. Platform tarafından önerilen yöntemler arasında iki adımlı doğrulama ve iletişim bilgilerinizin -e-posta ve telefon numarası- güncellenmesi de yer alıyor.

Ayrıca Instagram yaptığı açıklamada şirketin kişilere asla DM’den mesaj atmayacağını belirtti. Bu nedenle kendilerini Instagram resmi hesabı olarak tanıtan ve DM’dem mesaj gönderenlere asla itibar edilmemesi gerektiğininim altı çizildi.

 

 Yorum yap

*