Sosyal Media
sengul

Instagram'ın Web Sürümüne Bir Yenilik Daha

Instagram, kullanıcıları için yenilikler sunmaya devam ediyor. Birkaç gün önce web sürümü için direkt mesaj özelliğini kullanıcılarına sunan Instagram, şimdi ise web sürümü için canlı yayın izleme özelliğini getirdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle çoğu insanın evine kapandığı bu günlerde Insragram kullanım oranı bir hayli yükseldi. Özellikle kullanıcıların çoğu uygulama üzerinden evlerinden canlı yayınlar yapmaya başladı. Bugüne kadar Instagram canlı yayınları sadece uygulama üzerinden yapılıyordu ve takip ediliyordu. Ancak yeni gelen güncelleme ile artık canlı yayınlar Instagram'ın web sürümü üzerinden de takip edilebilecek.


Instagram, geçtiğimiz günlerde web sürümü için kullanıma sunduğu direkt mesajlardan sonra canlı yayın özelliğini de web sürümüne getirmesi, bilgisayardan Instagram kullanımının artmasını sağlayacak.

Canlı yayınlar, Instagram uygulamasında olduğu gibi Hikayeler bölümünde olacak. Burada tek fark yorum bölümünde olacak. Canlı yayın yorum bölümü, ayrı bir pencere olarak görüntünün sağ tarafında yer alacak.

Şunu da hemen hatırlatalım ki web sürümünden sadece canlı yayınlar takip edilebilecek. Şimdilik canlı yayın yapılamayacak. Canlı yayınlar sadece uygulama üzerinden yapılıyor. Fakat ilerleyen zamanda Instagram'ın canlı yayın yapma özelliğini de web sürümüne getirmesi bekleniyor.
Yorum yap

*