Sosyal Media
sengul

Instagram Nasıl İndirilir?

Sosyal medya kullanımının en yaygın olduğu platformlarından biri olan Instagram nasıl indirilir? Android ve İOS cihazlara Instagram nasıl indirilir?

Günümüz dünyası dijitalleşmenin üzerinden dönüyor. Dijitalleşmenin beraberinde getirdiği yenilikler arasında sosyal medya uygulamaları var. Bu uygulamalar, kişisel hayatımızı ve kültürümüzü etkilemeye, dönüştürmeye devam ediyor. En çok rağbet gören uygulamalardan bir tanesi de Instagram. Peki, sosyal medya kullanımının en etkili platformlardan biri olan Instagram nasıl indirilir? Android ve İOS cihazlara Instagram nasıl indirilir?

Instagram Nasıl İndirilir?

Instagram uygulamasında, milyarlarca kullanıcı fotoğraf, video ve hikaye paylaşabiliyor. Son zamanlarda uygulamaya canlı yayın yapabilme özelliği de eklendi. Siz de kısa sürede uygulamayı indirip profilinizi oluşturabilirsiniz. Profilinizin gizliliğini sağlayabileceğiniz çeşitli ayarlar uygulamada mevcuttur. Örneğin, hesabınızı gizli ya da herkese açık şekilde kullanabilirsiniz. Ya da hesabınıza erişim sağlamasını istemediğiniz hesapları engelleyebilirsiniz. Paylaşımlarını görmek istemediğiniz sayfaların gönderi ve hikayelerini sessize alabilirsiniz. Etkileşimin yüksek olduğu platformda paylaşımlarınıza beğeni veya yorum gelebilir. Aynı şekilde siz de diğer kullanıcıların paylaşımlarına beğeni veya yorum yapabilirsiniz. “Etiketleme” özelliği sayesinde paylaşımlarınıza diğer kullanıcıları ekleyip etkileşimi arttırabilirsiniz. Uygulamada, paylaşımlarınızı yeniden düzenleme imkanınız var. Paylaşmış olduğunuz gönderinin etiket, konum ve metin kısmını yeniden düzenleyebiliyorsunuz. Profilinize yüklediğiniz içerikleri “Silme” ya da “Arşivleme” seçenekleri de bulunmaktadır. Silme işlemi ile gönderiyi profilinizden tamamen kaldırabilirsiniz. Arşivleme işlemi ise gönderiyi profilinizden kaldırıp dilediğiniz zaman yeniden görünür hale getirmenizi sağlar.


Instagram uygulamasını kısa bir sürede indirip profilinizi oluşturabilirsiniz. Android telefonlarda Instagram uygulamasını indirmek için Google Play Store’u kullanabilirsiniz. IOS telefonlarda Instagram uygulamasını indirmek için App Store'u kullanabilirsiniz.

Android Telefona Instagram Nasıl İndirilir?

1. Google Play Store uygulamasına girin

2. Arama kısmına “Instagram” yazın ve aratın

3. İndir butonuna tıklayın ve uygulamayı indirin.

İndirme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra uygulamayı açın. Karşınıza “Kayıt Ol” (Sing Up) ve “Giriş” (Login) seçenekleri çıkacak. Uygulamaya daha önce kayıtlı bir hesabınız varsa “Giriş” (Login) seçeneğine tıklayın. Eğer uygulamaya ilk defa giriş yapıyorsanız, yani kayıtlı hesabınız yoksa “Kayıt Ol” (Sing Up) seçeneğine tıklayın ve kayıt olun.

Google Play Instagram İndir

İOS telefonlara Instagram nasıl indirilir?

  1. App Store uygulamasına girin
  1. Arama kısmına “Instagram” yazın ve aratın
  1. İndir butonuna tıklayın ve uygulamayı indirin

Uygulamayı başarılı bir şekilde indirdikten sonra uygulamayı açın. Karşınıza “Kayıt Ol” (Sing Up) ve “Giriş” (Login) seçenekleri çıkacak. Uygulamaya daha önce kayıtlı bir hesabınız varsa “Giriş” (Login) seçeneğine tıklayın. Eğer uygulamaya ilk defa giriş yapıyorsanız, yani kayıtlı hesabınız yoksa “Kayıt Ol” (Sing Up) seçeneğine tıklayın ve kayıt olun.

İOS Telefonlara Instagram İndirinYorum yap

*