Sosyal Media
sengul

Instagram Nasıl Türkçe Yapılır?

Instagram uygulamasının dili güncelleme ile İngilizce oldu. Uygulamayı Türkçe kullanmak isteyen kullanıcıların yapması gereken işlemleri sırasıyla anlatıyoruz.

Sosyal medya kullanımı ve kullanıcılar arasındaki etkileşim her geçen gün artıyor. 2021 yılının başında We Are Social ve Hootsuite internet, sosyal medya ve mobil kullanım İstatistiklerini yayınladı. Bu istatistiklere göre, en çok kullanılan sosyal medya platformları sıralamasında Facebook ilk sırada yer alıyor. Sıralamayı, Youtube ve Instagram uygulaması takip ediyor.

Sosyal medya uygulamaları getirdiği yenilikler ile günceli inşa etmeye devam ediyor. Sosyal medya uygulamalarında yapılan güncellemeler , bazı kullanıcılardan tam not alırken bazı kullanıcıları memnun etmiyor. Örneğin, geçtiğimiz günlerde, Instagram uygulaması güncelleme ile uygulama dilini İngilizce olarak güncelledi. Kullanıcıların bir kısmı bu güncellemeden memnun kalmadı ve uygulama dilini Türkçe’ye çevirdi. Instagram uygulamasının dilini Türkçe’ye çevirme işlemlerini anlatıyoruz:

1. Instagram uygulamasını açın, kullanıcı adı ve şifrenizi yazıp “Log in (Oturum Aç)” tuşuna basın,

2. Profilinize girin,

3. Profilinizde sağ üst köşede yer alan üç çizgi simgesine (Hamburger menü) tıklayın,

4. “Settings (Ayarlar)” seçeneğine tıklayın,

5. Açılan sayfadaki seçenekler arasından “Account (Hesap)” seçeneğini seçin


6. Dili seçmek için “Language (Dil)” seçeneğine tıklayın.


7. Son olarak açılan sayfada “Türkçe”ye tıklayın ve işlem tamam.


Yorum yap

*