Sosyal Media
sefa

Instagram Reels Videosu Nasıl Çekilir?

Reels videolar son zamanların en çok tutulan ve en sevilen video formatlarından biridir. En belirgin özelliği kısa olması ve videonun dikey olmasıdır. Normal videolara göre cihazın dik tutulması gerekiyor. Videonun konusuna göre uzunluk değişkenlik gösterebilir. Ortalama video süresi 30 saniyedir. Reels videolar çok izlendiğinden dolayı, sosyal platformlar bu içeriği üreten kişiler için çok büyük bütçeler ayırdı. Instagram şirketi de bunlardan biridir.

Bu video formatı TikTok uygulamasından alışık olduğumuz bir video biçimidir. Reels videoların izlenmesi için ilgi çekici ya da farklı bir konsepti olmalıdır. Instagram, TikTok ve YouTube gibi dev sosyal medya şirketleri bu videoların çok izlenmesini sağlamak amacı ile Reels videolar için fon hazırladılar. Dünyanın en çok kullanılan video izleme platformu YouTube, Reels videoların çoğalması ve içerik üretici kişilerin gelişmesi için Reels video başına ücret ödemesi bile yapıyor.

Reels Videolar Üreterek Ciddi Gelirler Elde Edebilirsiniz!

YouTube bu furyaya sonradan katılmış olsa bile çok büyük kullanıcı kitlesini oluşturabildi. Instagram, bu aşamada en çok izlenilenler arasında diyebilirim. Reels videolar arasında ki reklamlar platforma çok ciddi gelirler sağladığı için platformun en çok desteklediği video formatıdır. Reels videosu çekmek isteyen bir kişi için içerisinde bulunduğumuz dönem gerçekten çok iyidir. Yakın gelecekte yüz binlerce Reels videosu için içerik üretici kişilerin sayısı artacak. Yani şuan Reels videosu üretmek için en iyi zaman diyebilirim.

Instagram Reels Videosu Nasıl Çekilir

Reels Nasıl Çekilir?

Reels videosu çekmek için aslında pek bir ekipmana ihtiyacınız yok. Elbette çok profesyonel bir video çekmek için profesyonel ekipmanlara ihtiyacınız olabilir. Ancak, başlangıçta herhangi bir ekipman almanıza gerek yoktur. Reels videosu çekmeye karar verdiyseniz ve bu işe girmeyi istiyorsanız öncelikle bir Instagram hesabınızın olması gerekiyor. Şahsi hesabınızın dışında da bir hesap açıp orada yayın yapabilirsiniz. Instagram hesabını açtıktan sonra Reels videosu çekmek için yola koyulabilirsiniz.

Instagram uygulamasının arayüzünde ki “artı” butonuna basarak Reels videosuna tıklayın. Tıkladıktan sonra kameranız açılacaktır. Kamera açıldıktan sonra ki mantık uygulamada video çekmek ile aynıdır. Videonun kaydedilmesi için tuşa basılı tutulması gerekiyor. İstenilen video çekildikten sonra video aralarına müzik, çıkartma ya da benzer özellikleri ekleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra videonun efektini de değiştirebilirsiniz. Video tamamlandıktan sonra profilinizde yayınlayabilirsiniz. Reels videolar, Instagram’ın desteği ile birlikte normal gönderilere göre çok daha kolay şekilde keşfette çıkabilir. Bu aşamada Reels videosunun açıklamasına etiket ekleyerek şansınızı yükseltebilirsiniz.


Yorum yap

*