Sosyal Media
sengul

Intel 12. Nesil İşmeciler ve Z690 Anakartlar Geliyor!

ABD’li teknoloji üreticisi Intel’in 12. nesil işlemcileri ile Z690 anakart modellerini bu yılın sonuna doğu tanıtması bekleniyordu. Yeni otaya çıkan bilgilere göre Intel’in yeni ürünlerini Kasım ayında duyurması planlanıyor.

Intel, Alder Lake-S ailesi ile yeni bir mimari ve IPC iyileştirmelerinin yanı sıra x86 işlemci dünyasına hibrit işlemcileri ilk olarak getirmiş olacak. Gelen bilgiler de yeni 12. nesil çipler ve Z690 anakartların 19 Kasım’a yetiştirileceği ve resmi bir duyuru yapılacağını doğruladı.

Ayrıca şirketin 27 ve 28 Ekim tarihlerinde “Innovation” etkinliği sırasında yeni nesil işlemcilerin fiyatlarını, özelliklerini ve genel performanslarını bizlerle paylaşması bekleniyor.


Aynı zamanda Intel, yeni nesil CPU’lar için ilk üst düzey Z690 yonga setini de kasım ayında piyasaya sürmeyi hedefliyor. Z690 anakart modeli, 600 serisinden ilk yonga seti olacak. Serinin diğer modelleri ise 2022 yılının başlarında piyasaya çıkacak.

Z690 anakartlar, Alder Lake-S CPU’lar ve onun benzeri olan Raptor Lake ile uyumlu bir LGA1700 soketi ile gelecek. Z690 yonga seti ile donatılmış anakartlar da DDR5 bellek teknolojisini destekleyecek. Ayrıca Z690 yonga seti, DDR4 teknolojisini de destekleyecek şekilde gelecek.

 Yorum yap

*