Sosyal Media
sefa

IOS 11’de GIF’ler iPhone ve iPad’e Nasıl Kaydedilir?

GIF'ler son yıllarda o kadar popüler hale geldi ki birçok ileti ve sosyal medya uygulaması Telegram, WhatsApp, Twitter ve daha fazlası GIF paylaşımı için destek ekledi. IOS 10'dan farklı olarak, iOS 11, kullanıcıların GIF'leri iPhone'larına veya iPad’lerine kaydetmelerine ve arkadaşlarıyla kolayca paylaşmalarına olanak tanıyor.

IOS 11'den önce, GIF'ler hareketsiz görüntü olarak kaydediliyordu. Bu nedenle, GİF’leri iPhone'unuzda saklayabilmenizin ve üçüncü parti uygulamalar yoluyla paylaşmanızın mümkün olmuyordu.

Fakat Apple, iOS 11’de bu soruna el atmış ve sorunu gidermiş gibi görünüyor. Artık iOS 11 ile birlikte fotoğraflar uygulamasında “Hareketli” albümü yer alacak. Eğer sizde GİF’leri çok sık kullanıyorsanız iOS 11’in bu özelliğini çok beğeneceksiniz. Böylelikle en sevdiğiniz GİF’leri kolay bir şeklide tek bir yerde saklayabilir ve arkadaşlarınıza hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz.

GİF’leri Mesajlar Uygulamasında Kaydetmek için;

1- iPhone veya iPad’inizden mesajlar uygulamasını açın.

2- Kaydetmek istediğiniz herhangi bir GİF’i açın.

3- Kaydetmek istediğiniz GİF üzerine dokunun ve biraz basılı tutun. Açılan ekrandan “Kaydet” seçeneğine dokunun.


Yukarıdaki adımları takip ederek GİF’leri kolay bir şekilde kaydedebilirsiniz.

Kaydettiğiniz GİF’leri görüntülemek için Fotoğraflar uygulamasını açmanız yeterli. iOS 11’in bu yeni özelliği fotoğraflar uygulamasında otomatik olarak “Hareketli” albümü oluşturuyor. Böylelikle oluşturduğunuz GİF’lere buradan kolay bir şeklide ulaşabilirsiniz.Yorum yap

*