Sosyal Media
sefa

iPhone 11’in Özellikleri Ortaya Çıktı

Teknoloji dünyasının merakla beklediği yeni iPhone modelleri, daha güçlü kamera ve daha güçlü donamım özellikleri ile kısa bir süre sonra tanıtılacak. Uzun süredir birçok özelliği sızan iPhone 11’lerin tüm özellikleri neredeyse belli oldu. İşte iPhone 11’lerin özellikleri…

1- Üçlü Kamera Kurulumu


Önceki iPhone modellerde ikili kamera sistemine yer veren Apple, iPhone 11 modellerinde üçlü kamera kullanacak. Eklenen üçüncü kamera ultra geniş açılı lense ve 12 MP çözünürlüğe sahip olacak.

2- A13 Bionic İşlemci


Bir önceki iPhone’larda bulunan A12 Bionic işlemcinin daha güçlü modeli olan A13 işlemci, iPhone 11’lerde kullanılacak. Yeni A13 yonga seti, iPhone 11’leri oldukça güçlü yapacak.

3- Daha Hızlı Face ID


Apple’ın iPhone X ile kullanıma sunduğu güvenlik sistemi Face ID, yavaş çalışıyor olması nedeniyle birçok kullanıcı tarafından eleştiriye maruz kalmıştı. Apple bu konudaki eksikliği görmüş olmalı ki yeni iPhone modellerine Face ID yüzde 30 daha hızlı çalışacak.

4- Çift Cihaz Bağlantısı


Yeni iPhone modellerinde Bluetooth 5.0 teknolojisi sayesinde aynı anda iki farklı cihaza ses gönderimi yapılabilecek. Yani iPhone 11 sahipleri aynı anda hem Airpods hem de Apple Watch’larına farklı ses gönderimi yapabilecek.

5- Daha Güçlü Batarya


Yeni iPhone modelleri daha güçlü bir batarya ile gelecek. iPhone 11’lerin bataryası önceki modellerine göre yüzde 25 daha fazla kapasiteye sahip olacak.

6- Daha Hızlı Wi-Fi Teknolojisi


iPhone 11’lerde kullanılacak olan Wi-Fi 6, süper hızlı özelliğe sahip olacak. Yani yeni iPhone modellerinin Wi-Fi özelliği önceki modellere göre yüzde 40 daha hızlı olacak.

7- NFC Teknolojisine Sahip iOS 13


iPhone 11’ler NFC teknolojisini destekleyen iOS 13 sürümlü ilk akıllı telefon modeli olacak. Yakın alan iletişimi anlamına gelen NFC (Near Field Communication) teknolojisi ile mobil ödeme, check-in ve kilit açma gibi işlemleri temassız bir şekilde yapmak mümkün hale geliyor.

 Yorum yap

*