Sosyal Media
sefa

iOS 11’de Notlar Uygulamasını Kullanarak Belge Taraması Nasıl Yapılır?

iOS 11’de Notlar uygulaması yenileniyor ve yep yeni bir özelliğe kavuşuyor. Daha önceki sürümlerde oldukça basit bir konumdaydı. iOS 11, Notlar uygulamasına yeni bir özellik getiriyor. Artık notlar uygulamasında belgeleri doğrudan tarayabilir, bunları var olan notlarınıza ekleyebilir ve diğer uygulamalarınızla paylaşabilirsiniz. Yani belgenizi otomatik olarak taratabilir, kenarlıklarını kırpabilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.

Notlar Uygulamasında Belge Taratma

1- iOS 11 uygulamasında Notlar uygulamasını açın.

2- Yeni bir not oluşturun veya var olan notlarınızdan birini açın.

3- Uygulamanın alt tarafında birçok düzenleme aracı mevcut. Klavye açık olduğu durumlarda bu araçlar yukarıda olacak. Bu araçlardan + düğmesine dokunun.


4- Karşınıza gelen menüden Belgeleri Tara’nın üzerine dokunun.


5- Şimdi kamera uygulaması açılacak. Buradan belgenizi taratmak için ayarlamayı yapın. Kamera belgenizi otomatik olarak algılayacaktır. Sonrasında belgenizin resmini çekebilirsiniz.

6- Son olarak belgenizin kenarlıklarını ayarlayabilirsiniz ve istediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz. Tarattığınız belge açmış olduğunuz nota eklenecektir. Artık buradan bu belgeyi yeniden adlandırabilir ve diğer uygulamalarınızda paylaşabilirsiniz.

Hepsi bu kadar. Sizin de görmüş olduğunuz gibi belge taratma işlemi oldukça basit ve anlaşılabilir.Yorum yap

*