Sosyal Media
sengul

iOS 13.4.5 ve iPadOS 13.4.5'in İkinci Beta Güncellemeleri Yayınladı

iPhone SE'nin yenilenmiş versiyonunu tanıtan Apple, etkinlikte işletim sistemlerinin yeni beta sürümlerini de yayınladı. Teknoloji devi, iOS 13.4.5 beta 2 ve iPadOS 13.4.5 beta 2 sürümlerini geliştiricilerin kullanımına sundu.

iOS 13.4.5 ve iPadOS 13.4.5'in ilk beta sürümlerini iki hafta önce yayınlayan Apple, aradan fazla zaman geçmeden yeni beta güncellemelerini kullanıma sunmuş oldu. Her iki beta güncellemesi de Apple'ın beta yazılım programına kayıt olmuş cihazlar için indirilebilir ve kullanılabilir durumda. Güncelleme, iOS 13 veya iPadOS 13 uyumlu tüm cihazlar bugünden indirilebilir durumda.

Bir takım hata düzeltme ve perfromans iyileştirmeleri içeren yeni beta güncellemeleri, bazı yeni özellikler de getiriyor. Bunlardan biri, Touch ID parmak izi sensörüne sahip akıllı telefon ve tabletlere CarKey desteğininin sunulacak olması.


Yeni güncellemelerin en önemli hata düzeltmesi, iPhone ve iPad'lerde yaşanan VPN ile alakalı sorunların çözüme kavuşuyor olması.

Apple, Nisan ayının ilk haftasında iOS 13.4 ve iPadOS 13.4'ü piyasaya sürmüştü. Bu sürümler, iPad'lerde imleç, fare ve izleme dörtgeni için tam destek getirmişti. Ayrıca iCloud Klasör paylaşımını, CarKeys API'sını, Mail uygulamasının alt çubuk tasarımındaki değişiklikleri ve iOS 13.4 ve iPadOS 13.4 ile evrensel uygulama satın alımları yine güncellemeler ile gelmişti. CarPlay Gösterge Tablosu görünümü, üçüncü taraf navigasyon uygulaması desteği ve iPad'in Fotoğraflar uygulamasında klavye kısayolları da iOS 13.4 ve iPadOS 13.4 güncellemelerinin parçasıydı.
Yorum yap

*