Sosyal Media
yunus

iOS 13’te Olması Beklenen 9 Özellik

Apple’ın WWDC 19 etkinliği kapsamında tanıtacağı iOS işletim sisteminin yeni sürümü iOS 13, en büyük iOS sürümlerinden biri olacak. iOS 12’de planlanan ancak yetişmeyen birçok özelliğin iOS 13 ile birlikte kullanıcılara sunulması planlanıyor. İşte iOS 13 ile birlikte gelmesi beklenen 9 özellik…

1- Yeniden Tasarlanan Ana Ekran


iOS 13’te olması beklenen en temel değişikliklerden birisi ana ekran. iOS 12 ile gelmesi beklenen değişiklik, biraz ertelenmiş fakat iOS 12 güncellemesi ile gelmemişti. Ana ekran değişikliğinin iOS 13 ile birlikte kullanıcılara sunulması planlanıyor.

2- Gerçek Karanlık Mod


iOS kullanıcılarının uzun süredir bekledikleri gerçek karanlık mod, iOS 13 güncellemesi gelecek yenilikler arasında gösteriliyor.

3- iOS ve macOS Entegrasyonu


Apple, ilk kez 2016 yılında iOS ve macOS işletim sistemlerinin daha iyi bir şekilde entegre olarak çalışması için Project Marzipan isimli proje üzeriden çalıştığını duyurmuştu. Proje üzerinde daha fazla çalışma yapan Apple, şimdi iOS 13 ile birlikte işletim sistemleri arasında daha iyi bir entegrasyon sağlayacak.

4- Çoklu Görev Yeniliği


iOS 12’de kullanılan çoklu görev (Multitasking), iOS 13 ile birlikte daha gelişmiş bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkacak.

5- Yenilenmiş Dosya Yöneticisi Uygulaması


Tasarımı henüz netleşmeyen uygulamanın, iOS 13 ile birlikte daha da iyileştirilmiş versiyonu kullanıcılara sunulacak.

6- Daha Fazla Hizmet


Apple’ın yeni hizmetler üzerinde çalıştığı gelen bilgiler arsında. Spesifik olarak, firmanın bir dergi abonelik hizmetinin yanı sıra, orijinal TV ve film içeriği ile birinci taraf bir yayın platformu oluşturduğu söyleniyor.

Bu iki yeni hizmetin de birleşik bir pakette Apple Music ile birleştirilebileceği konusunda sızıntılar da var. Bakalım iOS 13 ile birlikte hangi yeni hizmetler karşımıza çıkacak.

7- iPad’e Özgü Yenilikler


Ana ekran tasarımı, çoklu görev iyileştirmesi ve birden fazla kullanıcı hesabının eklenmesi gibi özellikler iPad için gelecek yenilikler arasında bulunuyor. Bakalım bu söylenen yeniliklerin hangisi iOS 13 ile birlikte gelecek.

8- Siri İyileştirmeleri


Apple’ın sesli asistanı Siri, iOS 13 ile birlikte daha yetenekli hale geliyor. iOS 13’te Siri’nin yapay zeka teknolojisi ile uyumlu hale getirilmesi bekleniyor.

9- Kamera İyileştirmeleri


iOS 13’te iPhone ve iPad’lerin daha iyi kamera performansına sahip olacağı söyleniyor.

 Yorum yap

*