Sosyal Media
sengul

iOS 14.4.2 Güncellemesi Yayınladı

Güncelleme konusunda oldukça hassas olan Apple, iPhone kullanıcıları için yeni bir güncelleme daha yayınladı. Kısa bir süre önce iOS 14.4.2, iPad OS 14.4.2 ve watchOS 7.3.3 güncellemelerini yayınlayan teknoloji devi, bu güncellemelerden sadece birkaç gün sonra iOS 14.4.2 güncellemesini yayınladı.

Yayınlanan önceki güncellemeler, beraberinde herhangi bir yenilik getirmiyordu ve ilk açıklama bunların birer güvenlik güncellemesi olduğu yönündeydi. Ancak bugün Apple’dan gelen bilgiler bu güncellemelerin neden yayınladığını ortaya çıkardı. Apple, yaptığı açıklamada yeni güncellemenin sebebini keşfedilen bir güvenlik açığı olduğunu söyledi. Bu kapsamda

iPhone 6s ve üstü modeller, tüm iPad Pro modelleri, iPad Air 2 ve üstü modeller, iPad 5. nesil ve üstü modeller, iPad mini 4 ve üstü modeller ve iPod touch 7. nesil için sunulan güncellemelerde, tespit edilen güvenlik açığı giderildi.


İlk olarak ABD’de yayınlanan güncelleme kademeli olarak diğer ülkelerdeki kullanıcılara da sunulacak. Güncellemenin telefonunuza ulaşıp ulaşmadığını görmek için telefonunuzun yazılım güncellemesi bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

 Yorum yap

*