Sosyal Media
sefa

iOS 14.5 Beta 8 Güncellemesi Yayınladı

Güncelleme konusunda oldukça hızlı olan Apple, iOS 14.5’in 8. beta güncellemesini bugün yayınladı. Apple, beta 7 sürümünün yayınlanmasından yalnızca bir hafta sonra iOS 14.5 beta 8’i geliştiricilerin kullanımına sunmuş oldu. Şirket, iOS 14.5 sürümünü tüm kullanıcılara ise 20 Nisan’da göndermeye başlayacağını açıkladı.

Teknoloji devi Apple, bir hafta sonra gerçekleştireceği etkinlik kapsamında iOS 14.5 sürümünün beta sürecini bitirip tüm kullanıcıların hizmetine sunmayı planlıyor. iOS 14.5 güncellemesi ile kullanıcılar, Apple Watch üzerinden telefonunun kilidini açma özelliği de dahil olmak üzere çeşitli yeni yeteneklere kavuşacak.


iOS 14.5 Beta 8 Güncellemesi

iOS 14.5 beta 8 güncellemesinin getirdiği yenilikler…

1- Kullanıcılar maske taktıklarında bile Apple Watch ile Kilit Açma özelliği ile daha kolay şekilde ekran kilidini açabilecekler.

2- PlayStation 5 DualSense ve Xbox Series X denetleyicileri, iOS 14.5 ile artık iPhone ve iPad üzerinden desteklenecek.

3- Yeni güncelleme ile iPhone 12 modelleri Çift SIM modunda 5G desteğine kavuşacak. Güncelleme öncesinde Çift SIM modu LTE ağlarıyla sınırlıydı.

4- iOS, Apple Fitness için AirPlay 2 desteği ne kavuşacak.

5- Widget özelliğinde geliştirilmeler ve iyileştirmeler olacak.

6- Son güncelleme ile birlikte yeni emoji karakteri olacak.

7- Siri, bir erkek diğeri kadın olmak üzere iki farklı ses seçeneğini destekleyecek.

8- Haritalar uygulamasında bir rota boyunca kazaları, tehlikeleri ve hız kontrollerini bildirmek için Waze benzeri bir özelliği destekleyecek.

 Yorum yap

*